22/03/2019

ECDL – inwestycja w przyszłość

Blisko 200 uczestników zgromadziła pierwsza edycja wydarzenia „ECDL – inwestycja w przyszłość”, które odbyło się 22 marca 2019 r. w auli Wyższej Szkoły Humanitas. Uczniowie z 7 szkół gimnazjalnych i ponadpodstawowych - podczas imprezy zorganizowanej we współpracy z Oddziałem Górnośląskim Polskiego Towarzystwa Informatycznego w ramach Otwartych Dni ECDL – dowiedzieli się o zaletach posiadania Europejskiego Certyfikatu Umiejętności Komputerowych.

O tym dlaczego warto zdobyć certyfikat potwierdzający kompetencje cyfrowe opowiadała dr Danuta Morańska, Dyrektor Instytutu Innowacyjnej Edukacji WSH. Zasady certyfikowania przedstawił mgr Sławomir Smugowski, Prezes Polskiego Towarzystwa Informatycznego na Śląsku.

Ciekawostką spotkania okazał się wykład Pana Przemysława Tomkow z firmy dron.edu.pl, który na przykładzie zawodu operatora dronów, odpowiedział na pytanie: czy warto uczyć się programowania?

Atrakcją był pokaz dronów na świeżym powietrzu przy wykorzystaniu gogli, dzięki którym operator w czasie rzeczywistym obserwował obraz z kamery urządzenia – co wywarło duże wrażenie na uczestnikach.

Pięcioosobowe delegatury z każdej z klas rywalizowały również w konkursie wiedzy informatycznej, w którym do wygrania były vouchery na bezpłatne egzaminy bądź szkolenia ECDL ufundowane przez Górnośląskie PTI.

Konkurs był zajęciem angażującym nie tylko uczestników, ale również całą publiczność! Pytania wyświetlały się na ekranie, a odpowiedzi udzielano prosto ze smartfonów, dzięki szybkiemu zalogowaniu się do aplikacji Kahoot – wszystko w duchu cyfryzacji i adaptowania się do standardów społeczeństwa informacyjnego.

Zwycięskie zespoły:

I miejsce: Katolickie Liceum Ogólnokształcące z Sosnowca

II miejsce: Technikum nr 8 z Katowic

II miejsce: Katolickie Gimnazjum z Sosnowca

W imieniu organizatorów - Instytutu Innowacyjnej Edukacji Wyższej Szkoły Humanitas oraz Oddziału Górnośląskiego Polskiego Towarzystwa Informatycznego – serdecznie gratulujemy zwycięzcom osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów w zdobywaniu umiejętności komputerowych!

Dziękujemy za liczne przybycie i zainteresowanie tak aktualną tematyką. Nie spoczywamy na laurach i na pewno będziemy w dalszym ciągu „odczarowywać” technologię i zachęcać do rozwijania kompetencji cyfrowych. Pozostańmy w kontakcie! Na szczęście - dzięki umiejętnościom komputerowym właśnie – jest to w dzisiejszych czasach łatwe i przyjemne.

22/03/2019

ECDL – inwestycja w przyszłość