Znajdź studia dla siebie

Trwa wyszukiwanie kierunków...

Oferujemy studia I, II stopnia oraz jednolite magisterskie. Posiadamy bogatą ofertę studiów podyplomowych dla nauczycieli, prawników, specjalistów administracji oraz managerów. U nas możesz zamówić szkolenie „szyte na miarę”.

Wybierz studia spośród 11 kierunków i niemal 30 specjalności w formule standardowej, „krótsze studia” lub „Dwa dyplomy – jednoCzesne”. Oferujemy studia zarówno dzienne jak i zaoczne.

22/09/2016

Przeciw krzywdzeniu dzieci – konferencja

Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu przy współpracy z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę, Stowarzyszeniem Moc Wsparcia oraz Instytutem Twórczej Integracji zapraszają do udziału w VII konferencji z cyklu Interdyscyplinarne Strategie Przeciwdziałania Przemocy W Rodzinie. Tym razem tematem będzie „Budowanie systemów reagowania i przeciwdziałania krzywdzeniu dzieci w placówkach oświatowych”. Wydarzenie odbędzie się w auli Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu (ul. Kilińskiego 43) w poniedziałek 3 października br.

Tym razem sesja robocza konferencji będzie poświecona organizowaniu lokalnego i ponadlokalnego systemu ochronnego dzieci. Podczas konferencji zaprezentowany zostanie model strategii proponowany przez Regionalne Partnerstwo na rzecz Ochrony Dzieci przed Krzywdzeniem. Do udziału w konferencji  organizatorzy zapraszają przede wszystkim specjalistów z placówek oświatowych oraz żłobków.

Celem konferencji jest zainicjowanie ponadresortowej współpracy w tworzeniu systemu reagowania i przeciwdziałania krzywdzeniu dzieci.

Program konferencji:

9.00 – 10.00 - Rejestracja uczestników

10.00 - Otwarcie konferencji

Wykład wprowadzający w problematykę systemowych rozwiązań dotyczących przeciwdziałania krzywdzenia dzieci. Adrian Drdzeń

10.30 - Dyskusja panelowa

Perspektywy optymalizowania reakcji środowisk specjalistycznych na problem krzywdzenia dzieci

W dyskusji wezmą udział eksperci oraz regionalni superwizorzy ds. przeciwdziałania krzywdzenia dzieci
Moderatorzy: Adrian Drdzeń i Aleksander Mańka

12.00 - Warsztaty:

12.00 – 14.00 - Problemy w rozpoznawaniu i reagowaniu na sytuację krzywdzenia dzieci
Prowadzący: Aleksander Mańka

12.00 – 14.00 – Formalne bariery w reagowaniu i przeciwdziałaniu wobec problemu krzywdzenia dzieci
Prowadzący: Adrian Drdzeń

9.00 – 16.00 – Warsztaty specjalistyczne dla uczestników programu Chrońmy Dzieci
Rejestracja przez platformę edukacyjną FDDS

Udział w konferencji i warsztatach jest nieodpłatny. Zgłoszenia uczestników prosimy wysyłać na adres szkolenia@moc-wsparcia.pl

Tworzymy przestrzeń dla rozwoju i wymiany poglądów. Konferencje naukowe i popularnonaukowe, wykłady, warsztaty, seminaria – w Akademii Humanitas organizowane są wydarzenia, będące odpowiedzią na potrzeby nie tylko środowiska naukowego, naszych studentów ale również mieszkańców regionu.

22/09/2016

Przeciw krzywdzeniu dzieci – konferencja

Program konferencji:

9.00 – 10.00 - Rejestracja uczestników

10.00 - Otwarcie konferencji

10.30 - Dyskusja panelowa

Moderatorzy: Adrian Drdzeń i Aleksander Mańka

12.00 - Warsztaty:

Prowadzący: Aleksander Mańka

Prowadzący: Adrian Drdzeń

Rejestracja przez platformę edukacyjną FDDS

Akademia Humanitas to nie tylko działalność dydaktyczna i naukowa. Współpracujemy z otoczeniem, jednostkami samorządowymi, sektorem prywatnym i szkołami. Realizujemy wiele projektów unijnych oraz tworzymy rozwiązania dla biznesu i szkół.

12 Uniwersytetów Dziecięcych w całym województwie oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku Akademii Humanitas to prężnie działające organizacje skupiające tysiące małych żaków i seniorów.

CHCESZ PODNIEŚĆ EFEKTYWNOŚĆ DZIAŁAŃ PRACOWNIKÓW TWOJEJ FIRMY?
CHCESZ ZORGANIZOWAĆ KONFERENCJĘ, WYNAJĄĆ SALĘ SZKOLENIOWĄ LUB KONFERENCYJNĄ,
A MOŻE ZAREJESTROWAĆ FIRMĘ LUB ZORGANIZOWAĆ BIURO?

Proponujemy możliwość indywidualnego zlecenia nam realizacji usług rozwojowych dla pracowników Państwa firmy, jak również usługi promujące Państwa działalność, kompleksowe usługi konferencyjne, czy też wynajem sal konferencyjnych, szkoleniowych, warsztatowych, komputerowych, powierzchni biurowych, wystawienniczych itp.