22/09/2016

Przeciw krzywdzeniu dzieci – konferencja

Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu przy współpracy z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę, Stowarzyszeniem Moc Wsparcia oraz Instytutem Twórczej Integracji zapraszają do udziału w VII konferencji z cyklu Interdyscyplinarne Strategie Przeciwdziałania Przemocy W Rodzinie. Tym razem tematem będzie „Budowanie systemów reagowania i przeciwdziałania krzywdzeniu dzieci w placówkach oświatowych”. Wydarzenie odbędzie się w auli Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu (ul. Kilińskiego 43) w poniedziałek 3 października br.

Tym razem sesja robocza konferencji będzie poświecona organizowaniu lokalnego i ponadlokalnego systemu ochronnego dzieci. Podczas konferencji zaprezentowany zostanie model strategii proponowany przez Regionalne Partnerstwo na rzecz Ochrony Dzieci przed Krzywdzeniem. Do udziału w konferencji  organizatorzy zapraszają przede wszystkim specjalistów z placówek oświatowych oraz żłobków.

Celem konferencji jest zainicjowanie ponadresortowej współpracy w tworzeniu systemu reagowania i przeciwdziałania krzywdzeniu dzieci.

Program konferencji:

9.00 – 10.00 - Rejestracja uczestników

10.00 - Otwarcie konferencji

Wykład wprowadzający w problematykę systemowych rozwiązań dotyczących przeciwdziałania krzywdzenia dzieci. Adrian Drdzeń

10.30 - Dyskusja panelowa

Perspektywy optymalizowania reakcji środowisk specjalistycznych na problem krzywdzenia dzieci

W dyskusji wezmą udział eksperci oraz regionalni superwizorzy ds. przeciwdziałania krzywdzenia dzieci
Moderatorzy: Adrian Drdzeń i Aleksander Mańka

12.00 - Warsztaty:

12.00 – 14.00 - Problemy w rozpoznawaniu i reagowaniu na sytuację krzywdzenia dzieci
Prowadzący: Aleksander Mańka

12.00 – 14.00 – Formalne bariery w reagowaniu i przeciwdziałaniu wobec problemu krzywdzenia dzieci