Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

Zapraszamy do zapoznania się z listą najczęściej zadawanych pytań i odpowiedzi w związku z ograniczonym funkcjonowaniem uczelni,  spowodowanym rozporządzeniem Ministra Nauk i Szkolnictwa Wyższego celem zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania COVID-19.

WAŻNY KOMUNIKAT z dnia 17 marca [AKTUALIZACJA z dn. 23.03.2020 godz. 12.00]

W związku z decyzją Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 21 marca br., uprzejmie informujemy, że zajęcia dydaktyczne w Wyższej Szkole Humanitas zostają zawieszone do dnia 10 kwietnia 2020 roku. Zawieszenie obejmuje zajęcia odbywające się w formie bezpośredniego kontaktu nauczycieli akademickich ze studentami. Zajęcia te zostaną zastąpione wykładami i kursami prowadzonymi w formie e-learningowej, w szczególności za pośrednictwem platformy click meeting. W okresie do dnia 10 kwietnia 2020 nie będą się również odbywały zajęcia w ramach uniwersytetu trzeciego wieku, uniwersytetu dziecięcego oraz wszelkie inne spotkania i wydarzenia o charakterze dydaktycznym, konferencyjnym lub szkoleniowym.

Studiuj w domu z Humanitas

Drodzy studenci,
Nasi wykładowcy pełną parą pracują nad zajęciami w formie e-learningu i clickmeetingu. Pierwsze zajęcia ruszą już w najbliższy weekend.

Szczegóły dotyczące zajęć zdalnych wkrótce pojawią się w Wirtualnej Uczelni. Plan wykładów online będzie udostępniany na bieżąco. Bezpiecznie, z domu, będziecie mogli zrealizować część zajęć.

Zasady funkcjonowania Biblioteki WSH w dniach 12.03.2020 – 10.04.2020

Biblioteka WSH jest niedostępna dla czytelników. Nie ma możliwości wypożyczania i zwracania książek. Wszyscy pracownicy pracują zdalnie.

Więcej informacji >>

Funkcjonowanie uczelni w okresie 11-25 marca 2020 r.

W trosce o bezpieczeństwo studentów, słuchaczy oraz pracowników Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu uprzejmie informujemy o zasadach funkcjonowania uczelni w dniach od 11 marca 2020 r. do 25 marca 2020 r.

Więcej informacji >>

Bezpłatne wsparcie psychologiczne dla pracowników medycznych od Humanitas

Instytut Psychologii Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu wraz z Centrum Psychiatrii im. dr. Krzysztofa Czumy w Katowicach realizuje bezpłatne wsparcie psychologiczne dla pracowników medycznych.

Prawo - doktorat w WSH!

Niezmiernie miło nam poinformować, że Wyższa Szkoła Humanitas decyzją z dnia 27 lutego 2020 Centralnej Komisji ds. Stopni i Tytułów uzyskała uprawnienia do nadawania stopnia doktora w dziedzinie nauk społecznych, w dyscyplinie nauki prawne.

Rekomendacja Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w spr. SARS-COV 2

W trosce o naszych studentów udostępniamy rekomendację Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Jubileusz prof. zw. dr hab. Adama Lityńskiego za nami

W poniedziałek, 9 marca 2020 r. w Wyższej Szkole Humanitas w Sosnowcu odbyła się uroczystość wręczenia Księgi Jubileuszowej dedykowanej prof. zw. dr hab. Adamowi Lityńskiemu, profesorowi Instytutu Nauk Prawnych WSH. Wydarzenie, w którym udział wzięły władze uczelni, przedstawiciele Instytutu Nauk Prawnych WSH oraz zaproszeni goście zostało zorganizowane dla uczczenia 80-tych urodzin Profesora.

Kampania promocyjna WSH jedną z najlepszych w Polsce

365 dni ciężkiej pracy, 109 prac zgłoszonych przez 45 uczelni, 7 kategorii ocenianych przez 9 niezależnych jurorów. Tak w liczbach przedstawia się Genius Universitatis 2020 – największy konkurs na kreatywną kampanię rekrutacyjną uczelni w Polsce. W gronie laureatów tegorocznej edycji jako jedyna  niepubliczna uczelnia ze Śląska znalazła się Wyższa Szkoła Humanitas doceniona za kampanię w mediach społecznościowych. Nagrody zostały wręczone podczas  XXIII Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego Perspektywy 2020 odbywającego się w Pałacu Kultury i Nauki dnia 6 marca 2020 r.