„E-booki w służbie nauki”

Ostatnie tygodnie diametralnie zmieniły naszą rzeczywistość. Rewolucja nie ominęła świata nauki. Z dnia na dzień funkcjonowanie uniwersytetów i instytucji badawczych przeniosło się do przestrzeni wirtualnej. Środowisko akademickie, naukowe straciło swobodę dostępu do zasobów bibliotecznych, laboratoriów, sal wykładowych.

Wydawnictwo Naukowe PWN chce wesprzeć społeczność uniwersytecką w codziennej pracy, w tych niecodziennych warunkach. Dlatego do końca kwietnia w ramach zasobów IBUKA Libry udostępniamy bezpłatny pakiet publikacji metodologicznych od PWN. Wierzymy, że będzie on realnym wsparciem kształcenia w trybie zdalnym, jak i pomocą dla osób, które wykorzystują ten czas na pisanie prac dyplomowych, naukowych lub artykułów.

Lista tytułów od PWN dostępnych od 31 marca 2020 r. (PDF)

Prof. WSH dr hab. Maciej Borski ekspertem PKA

Z nieskrywaną dumą informujemy, że prof. WSH dr hab. Maciej Borski, Dziekan Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych Wyższej Szkoły Humanitas został ekspertem Zespołu Nauk Społecznych Polskiej Komisji Akredytacyjnej w dyscyplinie: nauki prawne. Pełną listę ekspertów PKA opublikowała na swojej stronie internetowej.

Zajęcia online do 10 kwietnia włącznie

W związku z decyzją Ministra Nauk i Szkolnictwa Wyższego uprzejmie informujemy, że zajęcia dydaktyczne w bezpośrednim kontakcie w Wyższej Szkole Humanitas zostają zawieszone do dnia 10 kwietnia 2020 roku włącznie.
Zawieszenie obejmuje zajęcia odbywające się w formie bezpośredniego kontaktu nauczycieli akademickich ze studentami. Zajęcia te zastąpione są wykładami i kursami prowadzonymi w formie e-learningowej, w szczególności poprzez umożliwienie studentom dostępu on-line do materiałów dydaktycznych opracowanych przez wykładowców i za pośrednictwem platformy click meeting.

Więcej informacji >>

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

Zapraszamy do zapoznania się z listą najczęściej zadawanych pytań i odpowiedzi w związku z ograniczonym funkcjonowaniem uczelni,  spowodowanym rozporządzeniem Ministra Nauk i Szkolnictwa Wyższego celem zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania COVID-19.

WAŻNY KOMUNIKAT z dnia 17 marca [AKTUALIZACJA z dn. 23.03.2020 godz. 12.00]

W związku z decyzją Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 21 marca br., uprzejmie informujemy, że zajęcia dydaktyczne w Wyższej Szkole Humanitas zostają zawieszone do dnia 10 kwietnia 2020 roku. Zawieszenie obejmuje zajęcia odbywające się w formie bezpośredniego kontaktu nauczycieli akademickich ze studentami. Zajęcia te zostaną zastąpione wykładami i kursami prowadzonymi w formie e-learningowej, w szczególności za pośrednictwem platformy click meeting. W okresie do dnia 10 kwietnia 2020 nie będą się również odbywały zajęcia w ramach uniwersytetu trzeciego wieku, uniwersytetu dziecięcego oraz wszelkie inne spotkania i wydarzenia o charakterze dydaktycznym, konferencyjnym lub szkoleniowym.

Studiuj w domu z Humanitas

Drodzy studenci,
Nasi wykładowcy pełną parą pracują nad zajęciami w formie e-learningu i clickmeetingu. Pierwsze zajęcia ruszą już w najbliższy weekend.

Szczegóły dotyczące zajęć zdalnych wkrótce pojawią się w Wirtualnej Uczelni. Plan wykładów online będzie udostępniany na bieżąco. Bezpiecznie, z domu, będziecie mogli zrealizować część zajęć.

Zasady funkcjonowania Biblioteki WSH w dniach 12.03.2020 – 10.04.2020

Biblioteka WSH jest niedostępna dla czytelników. Nie ma możliwości wypożyczania i zwracania książek. Wszyscy pracownicy pracują zdalnie.

Więcej informacji >>

Funkcjonowanie uczelni w okresie 11-25 marca 2020 r.

W trosce o bezpieczeństwo studentów, słuchaczy oraz pracowników Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu uprzejmie informujemy o zasadach funkcjonowania uczelni w dniach od 11 marca 2020 r. do 25 marca 2020 r.

Więcej informacji >>

Bezpłatne wsparcie psychologiczne dla pracowników medycznych od Humanitas

Instytut Psychologii Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu wraz z Centrum Psychiatrii im. dr. Krzysztofa Czumy w Katowicach realizuje bezpłatne wsparcie psychologiczne dla pracowników medycznych.

Prawo - doktorat w WSH!

Niezmiernie miło nam poinformować, że Wyższa Szkoła Humanitas decyzją z dnia 27 lutego 2020 Centralnej Komisji ds. Stopni i Tytułów uzyskała uprawnienia do nadawania stopnia doktora w dziedzinie nauk społecznych, w dyscyplinie nauki prawne.