Delegacja naukowców z Kanady

Dnia 13 czerwca 2019 roku Wyższa Szkoła Humanitas gościła przedstawicieli Université du Québec à Chicoutimi z Kanady - panią profesor Sonia Boivin, profesor Thierno Diallo i pana profesora Christophe Leyriez (Département des sciences académiques et administratives), pana profesora Phillipe Boigey (Faculté de Gestion, Économie & Sciences) oraz doktoranta wydzialu zarządzania pana Alain Zingongo (Département des sciences académiques et administratives). W murach Wyższej Szkoły Humanitas powitano również panią Prezes Martine Miny, organizacji Editions digitales en Management des Projets z siedzibą w Paryżu.

Celem wizyty było podpisanie porozumień oraz omówienie szczegółów związanych z przyszłą współpracą obu Uczelni, podjęcie inicjatyw takich jak wspólne publikacje, wspólpraca wydawnictw naukowych funkcjonujacych w obu Uczelniach, badania naukowe, organizowanie konferencji. Umowa obejmuje także wymianę studentów oraz udział pracowników naukowo-badawczych w projektach międzynarodowych, które będą realizowane z udziałem stron.

Więcej informacji >>

24-26 czerwca - Tatrzańskie Sympozjum Naukowe „Edukacja jutra”

Więcej informacji >>

V Kongres Praktyków Biznesu zakończony sukcesem!

Za nami kolejna, piąta już edycja Kongresu Praktyków Biznesu. 12 czerwca 2019 r., w murach Wyższej Szkoły Humanitas, z setkami pasjonatów psychologii, biznesu i nowych mediów, spotkali się wybitni i znani w całej Polsce eksperci. Cieszymy się, że po raz piąty Sosnowiec stał się stolicą praktycznego biznesu.

Więcej informacji >>

II Seminarium w ramach Forum Twórczych Nauczycieli za nami!

Dnia 11 czerwca 2019 roku w siedzibie Wyższej Szkoły Humanitas odbyło się drugie z cyklu siedmiu Seminariów organizowanych w ramach Forum Twórczych Nauczycieli. Tytuł seminarium brzmiał „Problemu based learning – metody projektu w szkole”. Spotkanie to było okazją do rozważań na temat jednej z najważniejszych metod aktywizujących.

Więcej informacji >>

Laureaci XIV Gali Zagłębiowskiej Nagrody Humanitas uhonorowani!

Znamy laureatów XIV edycji Konkursu o Zagłębiowską Nagrodę „Humanitas", wręczanej z inicjatywy Fundacji „Humanitas" oraz Wyższej Szkoły Humanitas. Wyróżnienie, którego ideą jest umacnianie tożsamości Zagłębia Dąbrowskiego, promowanie regionalnych osiągnięć kulturalnych, naukowych i gospodarczych oraz integrowanie mieszkańców wokół lokalnych wartości, jest przyznawane nieustannie od 2006 roku.

W czwartek 6 czerwca br. podczas uroczystej Gali w Sali Widowiskowo-Koncertowej „MUZA" w Sosnowcu doroczne, regionalne wyróżnienia w postaci pamiątkowych medali oraz nagród z rąk przewodniczącego Kapituły dr. hab. Michała Kaczmarczyka, prof. WSH, rektora Wyższej Szkoły Humanitas - otrzymali:

Stowarzyszenie Bractwo Rycerskie Zamku Będzin
- Kategoria Promocyjna
Sławomir Pietras - Kategoria Honorowa
Timken Sp. z o.o. - Kategoria Gospodarcza

Spotkanie autorskie

Sprawozdanie ze spotkania autorskiego

W dniu 1 czerwca 2019r. w Wyższej Szkole Humanitas w Sosnowcu odbyło się spotkanie autorskie mające na celu promocję monografii naukowych wydanych w ramach inicjatyw naukowo-kulturalnych pt. „Ochrona dziedzictwa narodowego", których celem jest krzewienie idei ochrony dziedzictwa narodowego. Organizatorami spotkania był Instytut Nauk Prawnych oraz Biblioteka i Oficyna Wydawnicza "Humanitas".
Władze Uczelni oraz przybyłych gości przywitali Organizatorzy spotkania.

Rektor poprowadzi koncert na Placu Papieskim

16 czerwca 2019 roku na Placu Papieskim w Sosnowcu odbędzie się koncert plenerowy organizowany w 20. rocznicę wizyty w mieście Jana Pawła II. Częścią programu uroczystości będzie recital wybranych utworów z musicalu „Karol” o życiu Karola Wojtyły, do którego scenariusz i teksty piosenek napisał prof. WSH dr hab. Michał Kaczmarczyk, rektor Wyższej Szkoły Humanitas. Rektor poprowadzi również niedzielny koncert, opowiadając publiczności zgromadzonej na Placu Papieskim o kulisach musicalu „Karol”, wystawionego 25 lutego 2017 roku w Tauron Arenie w Krakowie.Godzinny koncert utworów z musicalu „Karol” rozpocznie się na Placu Papieskim około godz. 18.30.

Więcej informacji >>

Gala „Zabłębiowskiej Nagrody Humanitas” już 6 czerwca!

Tylko tydzień dzieli nas od XIV edycji wydarzenia, podczas którego uhonorowani zostaną Zabłębiacy odznaczający się wybitnymi osiągnięciami na rzecz regionu.
Nagroda ma za zadanie umacniać tożsamość Zagłębia Dąbrowskiego, promować regionalne osiągnięcia kulturalne, naukowe i gospodarcze oraz integrować mieszkańców wokół lokalnych wartości. Wyróżnienia przyznawane są w kategoriach: honorowej, promocyjnej i gospodarczej.

Więcej informacji >>

Wojsku Polskiemu i WSH niestraszna pogoda !

W strugach deszczu, w dniu 28.05.2019r. odbyły się obchody Dnia Weterana w Czeladzi, którym patronowała Wyższa Szkoła Humanitas. Pogoda nie przeszkodziła uczestnikom w oddaniu hołdu weteranom poprzez: zawody sprawnościowe dla uczniów szkół mundurowych oraz weteranów, konkurs plastyczny dla dzieci, uroczystą mszę świętą w intencji poległych oraz pokaz musztry paradnej.

ITFS - praktyki międzynarodowe w WSH