Uwaga! została włączona wersja kontrastowa
Człowiek  To się liczy
Wydziały:
Oddziały:
Wydziały i Oddziały
Sosnowiec Vestin Kraków Poznań Lublin Rzeszów

Aktualności

Aż 3 projekty zostały wsparte dofinansowaniem

PONAD 11 MILIONÓW ZŁOTYCH otrzymała Wyższa Szkoła Humanitas z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju na realizację 3 projektów, skierowanych do studentów (dofinansowanie z funduszy unijnych z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój).

1) „Innowacyjne Kształcenie w Wyższej Szkole Humanitas” - wartość dofinansowania - 6 426 355,96 zł.

2)  „Nowoczesna Informatyka w Wyższej Szkole Humanitas” - wartość dofinansowania wyniesie - 3 199 680,25 zł

3)  „Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna w Wyższej Szkole Humanitas” - wartość dofinansowania - 1 832 552,54 zł

W ramach pierwszego projektu „Innowacyjne Kształcenie w Wyższej Szkole Humanitas” zostaną dofinansowane następujące kierunki studiów: Bezpieczeństwo Narodowe (I stopień), Bezpieczeństwo i Higiena Pracy (I stopień), Administracja (I stopień), Filologia angielska (I stopień), Pedagogika (I i II stopień), Zarządzanie (I i II stopień), Elektroradiologia (I stopień), Prawo i Psychologia (dofinansowanie dla studentów od trzeciego roku studiów).

Więcej informacji >>

Trener i wykładowca WSH o empatii w biznesie

Konrad Wilk - twórca i trener AKADEMII ŚWIADOMEGO PRZYWÓDZTWA studiów podyplomowych w Wyższej Szkole Humanitas na całej stronie dodatku biznesowego Dziennika Zachodniego mówi o empatii i jej skuteczności w biznesie. To także temat jednego z paneli Europejskiego Kongresu Gospodarczego, który trwa do 15 maja.

Akademia Świadomego Przywództwa - Lider Przyszłości TERAZ to jeden z kierunków studiów podyplomowych, który uruchamiamy już w październiku dla przedsiębiorców, właścicieli firm, menadżerów, szefów działów którzy potrzebują i chcą nieustannie poszerzać swoje kompetencje przywódcze, rozumieć i czuć własne wewnętrzne mechanizmy psychologiczne, mechanizmy międzyludzkich relacji, głębokie mechanizmy psychiki ludzi, z którymi na co dzień się spotykają.

Więcej informacji >>

21 maja - Forum Twórczych Nauczycieli

Instytut Innowacyjnej Edukacji Wyższej Szkoły Humanitas zaprasza na cykl seminariów na temat nowoczesnej edukacji. 

Celem Forum Twórczych Nauczycieli jest promowanie wśród nauczycieli idei kształcenia nawiązujących do najnowszych badań i teorii naukowych w zakresie nauk kognitywnych, w tym teorii konstruktywistycznej, której implementacja do dydaktyki szkolnej została uznana współcześnie za najbardziej uzasadnioną.

 

Więcej informacji >>

29 maja - Dzień Weterana Działań Poza Granicami Państwa

29 maja jest dniem, w którym upamiętniamy udział żołnierzy, funkcjonariuszy Policji, Straży Granicznej, Straży Pożarnej w misjach stabilizacyjnych i pokojowych. W tym roku uroczyste obchody wojewódzkiego Dnia Weterana odbędą się w Czeladzi, we wtorek 28 maja. 

Organizatorem uroczystości jest Wojskowa Komenda Uzupełnień w Będzinie, Burmistrz Miasta Czeladź, Fundacja Byłych Żołnierzy i Funkcjonariuszy Sił Specjalnych „SZTURMAN”, Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu oraz Starostwo Powiatowe w Będzinie. Patronat medialny objęła TVP3 Katowice. Organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców regionu do wzięcia udziału w obchodach. Naszym wspólnym celem jest integracja środowiska wojskowego i cywilnego oraz wspólna służba Ojczyźnie.

Więcej informacji >>

4 czerwca - Konferencja Kompetencje Przyszłości - Eksperci programowania na start

Instytut Innowacyjnej Edukacji oraz Instytut Pedagogiki Wyższej Szkoły Humanitas Fundacja Media 3.0 Stowarzyszenie „KISS” zapraszają w dniu 4 czerwca 2019 r.  na Ogólnopolską Konferencję Naukową ,,KOMPETENCJE PRZYSZŁOŚCI - EKSPERCI PROGRAMOWANIA NA START''

 

 

Więcej informacji >>

Finał Fabryki Kreatywnego Biznesu

Finał trzeciej edycji Fabryki Kreatywnego Biznesu za nami! 7 drużyn z dąbrowskich szkół ponadgimnazjalnych szlifowało autorski pomysł na biznes, który mógłby zafunkcjonować na terenie Fabryki Pełnej Życia. Kreatywną młodzież wspierali niezawodni mentorzy, w rolę których wcielili się tym razem: Maria Gaertner, Anna Urbańska, Sylwia Widzisz-Pronobis, Paweł Badura, Konrad Kawelczyk, Michał Kucharski, Przemysław Lichołap, Marcin Pałys.

 

Więcej informacji >>

131 745zł na realizację projektu „GENIUSZ nie zna wieku!”

29 kwietnia, w Bielsku-Białej odbyło się uroczyste wręczenie promesy tegorocznej edycji rządowego programu ASOS (Aktywna Społeczna Osób Starszych), którą odebrał Prodziekan WSH, dr Maciej Borski. Projekt pt. "GENIUSZ nie zna wieku!" jest realizowany przez Fundację Humanitas oraz Wyższą Szkołę Humanitas, przy wsparciu finansowym ze środków Rządowego Programu w kwocie 131 745zł.

Więcej informacji >>

12 czerwca – Kongres Praktyków Biznesu

Podczas jubileuszowej V edycji Kongresu Praktyków Biznesu skupimy się na dwóch wiodących obszarach: nowoczesnych formach komunikacji i promocji z wykorzystaniem social mediów oraz na zarządzaniu zasobami ludzkimi. Nasi eksperci z zakresu social mediów powiedzą jak bazując na małym budżecie osiągać duże efekty i wyróżniać się na tle konkurencji, a fachowcy z zakresu zarządzania poruszą kwestie coraz trudniejszego dzisiaj rekrutowania pracowników, budowania i zarządzania zespołem, rozwiązywania konfliktów, motywowania, a także efektywnego przywództwa i liderstwa.

Więcej informacji >>

Wykładowca WSH ekspertem programu ,,Reguły gry''

Wielkimi krokami zbliżają się wybory do Parlamentu Europejskiego.
Nasz wykładowca - dr Krystian Dudek  (specjalista z zakresu PR i marketingu politycznego) w programie 'Reguły gry' odpowiada na pytania:

- ile kosztuje kampania wyborcza do PE,
- ile zarabiają Europarlamentarzyści,
- dlaczego tak walczą o dobre miejsca na listach i...
- co trzeba wiedzieć przygotowując się do kampanii wyborczej.

Polecamy obejrzeć i wziąć udział w wyborach.

https://www.wnp.pl/parlamentarny/spoleczenstwo/minimum-2-mln-zl-by-zostac-europoslem-i-miec-zapewniony-byt-do-konca-zycia,38728.html

Więcej informacji >>

9 maja – Mobilna Akademia w Tychach

Ruszają bezpłatne warsztaty szkoleniowe z programowania dla nauczycieli przedszkolnych i wczesnoszkolnych z województwa śląskiego.  Mobilna Akademia Nowoczesnego Nauczyciela to – jak sama nazwa wskazuje – objazdowe zajęcia doszkalające dla kadry pedagogicznej. Wykwalifikowani eksperci z Wyższej Szkoły Humanitas będą od kwietnia do czerwca odwiedzać szkoły podstawowe w regionie i edukować w zakresie rozwoju kompetencji cyfrowych i medialnych dzieci. W Tychach spotkanie zaplanowane jest na 9 maja w Szkole Podstawowej nr 18, o godz. 15.30.

Więcej informacji >>