Przejdź do treści
Uwaga! została włączona wersja kontrastowa
Człowiek  To się liczy

Aktualności

Transform today, change tomorrow! - Europejski Kongres Gospodarczy 2024

W tegorocznej edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego Akademia Humanitas jest jednym z Partnerów Instytucjonalnych wydarzenia. W tym roku w trakcie paneli dyskusyjnych Akademię będą reprezentować – prof. AH dr hab. Michał Kaczmarczyk – rektor Akademii oraz dr Mariusz Lekston - prorektor ds. organizacyjno-prawnych i polityki kadrowej.  

Więcej informacji >>

Przyszłość Elektroradiologii, czyli o innowacjach i praktykach w diagnostyce obrazowej

W Zielonej Górze w otoczeniu winnic, w dniach 13-14 kwietnia 2024 roku, miała miejsce organizowana przez Polskie Stowarzyszenie Techników Elektroradiologii, XIX Konferencja Naukowa Polskiego Stowarzyszenia Techników Elektroradiologii. Konferencja pod nazwą „Przyszłość Elektroradiologii” zgromadziła ekspertów i entuzjastów branży, którzy mieli okazję dzielić się najnowszymi osiągnięciami i wyzwaniami w dziedzinie radiologii, radioterapii oraz diagnostyki obrazowej.

Więcej informacji >>

Tylko jeden punkt - emocjonujący półfinał Potyczek Prawnych

Pierwszy finalista 6. edycji Prawnych Potyczek wyprzedził konkurenta tylko jednym punktem. Tegorocznym pierwszym półfinalistą zostało IV Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. St. Staszica. Niemniej I LO im. Jana Śniadeckiego w Siemianowicach Śląskich do ostatnich chwil nie poddawała się.  

Więcej informacji >>

Szlachetne zdrowie, czyli jak minął szósty tydzień Zagłębiowskiego Maratonu Nauki

Mówi się, że zdrowie nie jest doceniane, dopóki nie przyjdzie choroba. I w sumie coś w tym jest. Dlatego też ostatni tydzień Zagłębiowskiego Maratonu Nauki miał nauczyć przybyłych uczestników, czym jest profilaktyka i jak dbać o zdrowie.  

Więcej informacji >>

Zostań Śląskim Policjantem – pierwsze spotkanie za nami

Chcesz pracować w Policji? – to pytanie usłyszeli w minioną sobotę studenci kierunków: Administracji, Bezpieczeństwa Narodowego, Prawa, Zarządzania, Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej. Spotkanie to dawało możliwość bezpośredniego dialogu z tymi, którzy na co dzień dbają o nasze bezpieczeństwo.  

Więcej informacji >>

Nasza studentka Psychologii Ambasadorką Karier UE

Jeśli jesteś zainteresowany pracą w strukturach UE – to mamy bardzo dobrą wiadomość! Nasza studentka Psychologii w filii w Gliwicach, Marzena Marciniak, została mianowana na Ambasadorkę Karier UE. To wyróżnienie przynosi nie tylko dumę naszej uczelni, ale również otwiera nowe możliwości dla wszystkich studentów zainteresowanych karierą w strukturach Unii Europejskiej.

Więcej informacji >>

Droga i toga – kariera w zawodach prawniczych od kuchni

W świecie prawa, gdzie każdy szczegół ma znaczenie, a droga do sukcesu jest wybrukowana wyzwaniami, wraz z partnerami - Stowarzyszeniem Absolwentów i Aplikantów KSSiP Votum, Naczelną Radą Adwokacką, Samorządem Studenckim AH oraz Studenckim Kołem Naukowym "Prawo w Praktyce" – zorganizowaliśmy pierwsze takie wydarzenie, które stało się drogowskazem zawodowym dla przyszłych prawników.  

Więcej informacji >>

Kod dostępu #autyzm – odblokuj świat różnorodności i możliwości

Za nami już piąty tydzień Zagłębiowskiego Maratonu Nauki, który połączyliśmy z obchodami Światowego Tygodnia Świadomości Autyzmu. Nasi goście i prelegenci starali się pokazać, czym jest autyzm jako spektrum, jak zdiagnozować autyzm. Poznaliśmy też historie osób z autyzmem.  

 

Więcej informacji >>

Przerwa Świąteczna

Szanowni Państwo,

Informujemy, że w dniach 30.03.2024 r. - 01.04.2024 r. Biblioteka AH będzie nieczynna. Podczas przerwy świątecznej prosimy o uwagę w kwestii wypożyczonych książek. Prolongaty terminu ich zwrotu można dokonać logując się na konto w naszym katalogu bibliotecznym na stronie https://sowaonline.humanitas.edu.pl/, bądź w aplikacji Sowa Mobi.

 

Więcej informacji >>

Wielkanocne Życzenia od Władz Akademii Humanitas

W tych wyjątkowych dniach, gdy wiosna rozkwita pełnią barw, a świat wokół nas budzi się do życia, chcielibyśmy złożyć społeczności akademickiej serdeczne życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych.

 

Więcej informacji >>