Uwaga! została włączona wersja kontrastowa
Człowiek  To się liczy
Wydziały i Oddziały
Sosnowiec Vestin Kraków Poznań Lublin Rzeszów

Aktualności

Wesołych Świąt Wielkanocnych

Więcej informacji >>

Przerwa świąteczna

Informujemy, że w dniach 01.04.2021 r. – 06.04.2021 r. cała Wyższa Szkoła Humanitas będzie nieczynna. Odpoczywamy w tym czasie w gronie rodzinnym, by wrócić do Państwa z nową energią i tego samego życzymy wszystkim.

Więcej informacji >>

"Część wykładowców przechodzi na złą stronę mocy i depcze godność studentów"

Pod mocno brzmiącym tytułem kryje się wywiad z rektorem naszej uczelni, profesora dra hab. Michała Kaczmarczyka, który w ten sposób wyraził sprzeciw wobec fali aktów dyskryminacji, o których ostatnio głośno w polskim szkolnictwie wyższym. W wywiadzie udzielonym portalowi onet.pl rektor tak podsumowuje zjawisko:

Więcej informacji >>

Noc Rekrutacji

Więcej informacji >>

Nasz psycholog na kozetce

W programie Kozetka Polskiego Radia Katowice wywiadu udzieliła wykładowczyni w Instytucie Psychologii Wyższej Szkoły Humanitas dr Ewa Bernacka. W opisie słuchowiska czytamy „Czy łatwo być wiernym sobie? Mieć własne zdanie? Czy każdy to potrafi? Psychologia ma ten temat swoje zdanie. Bada nasz konformizm i nonkonformizm. Jakie cechy – jest ich 13 – wskazują na osobowość zdolną do nonkonformizmu.”

Więcej informacji >>

Jeszcze lepsze kształcenie zdalne

Niezmiernie miło nam poinformować, że Wyższa Szkoła Humanitas została zakwalifikowana do udziału w ogólnopolskim projekcie Ministerstwa Edukacji i Nauki "Wsparcie uczelni niepublicznych w zakresie prowadzenia zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość”. Dzięki uzyskanym funduszom w wysokości 70 tysięcy złotych będziemy prowadzić dydaktykę zdalną jeszcze lepiej i nowocześniej niż dotychczas.

 
Więcej informacji >>

Rektor gościem Forum Seniora w internecie

Forum Seniora to wydarzenie cykliczne. Tegoroczne spotkanie to już ósma edycja, z uwagi na sytuację pandemiczną odbywająca się wyjątkowo w formule zdalnej. Tematem forum było szeroko pojęte zdrowie. Podczas pierwszego dnia wydarzenia organizatorzy skupili się na spotkaniach z medykami, drugi dzień odnosił się bardziej do kwestii psychologicznych i kulturowych.

Więcej informacji >>

Zmiany przepisów dotyczących dowodów osobistych

O nowych dowodach osobistych, które wejdą do obiegu już w sierpniu tego roku – z perspektywy postępowania administracyjnego oraz doświadczenia w pracy w charakterze urzędnika samorządowego – opowiada w wywiadzie dla portalu prawo.pl, Dyrektor Instytutu Nauk Prawnych WSH, dr hab. Dorota Fleszer.

Więcej informacji >>

Warsztaty dla słuchaczy studiów podyplomowych

Więcej informacji >>

Warto pomagać nie tylko raz w roku

Okładki dodatków regionalnych Gazety Wyborczej w Częstochowie i Opolu mają dziś nietypowego bohatera, a raczej bohaterów. Rektor Wyższej Szkoły Humanitas dr hab. Michał Kaczmarczyk podczas tegorocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wylicytował za kwotę prawie 5 tysięcy złotych miejsca na łamach tygodników i postanowił tam zachęcać do dalszego pomagania.

Więcej informacji >>