Uwaga! została włączona wersja kontrastowa
Człowiek  To się liczy
Wydziały i Oddziały
Sosnowiec Vestin Kraków Poznań Lublin Rzeszów

Aktualności

„E-booki w służbie nauki”

Ostatnie tygodnie diametralnie zmieniły naszą rzeczywistość. Rewolucja nie ominęła świata nauki. Z dnia na dzień funkcjonowanie uniwersytetów i instytucji badawczych przeniosło się do przestrzeni wirtualnej. Środowisko akademickie, naukowe straciło swobodę dostępu do zasobów bibliotecznych, laboratoriów, sal wykładowych.

Wydawnictwo Naukowe PWN chce wesprzeć społeczność uniwersytecką w codziennej pracy, w tych niecodziennych warunkach. Dlatego do końca kwietnia w ramach zasobów IBUKA Libry udostępniamy bezpłatny pakiet publikacji metodologicznych od PWN. Wierzymy, że będzie on realnym wsparciem kształcenia w trybie zdalnym, jak i pomocą dla osób, które wykorzystują ten czas na pisanie prac dyplomowych, naukowych lub artykułów.

Lista tytułów od PWN dostępnych od 31 marca 2020 r. (PDF)

 

Więcej informacji >>

Prof. WSH dr hab. Maciej Borski ekspertem PKA

Z nieskrywaną dumą informujemy, że prof. WSH dr hab. Maciej Borski, Dziekan Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych Wyższej Szkoły Humanitas został ekspertem Zespołu Nauk Społecznych Polskiej Komisji Akredytacyjnej w dyscyplinie: nauki prawne. Pełną listę ekspertów PKA opublikowała na swojej stronie internetowej.

Więcej informacji >>

Zajęcia online do 10 kwietnia włącznie

W związku z decyzją Ministra Nauk i Szkolnictwa Wyższego uprzejmie informujemy, że zajęcia dydaktyczne w bezpośrednim kontakcie w Wyższej Szkole Humanitas zostają zawieszone do dnia 10 kwietnia 2020 roku włącznie. 
Zawieszenie obejmuje zajęcia odbywające się w formie bezpośredniego kontaktu nauczycieli akademickich ze studentami. Zajęcia te zastąpione są wykładami i kursami prowadzonymi w formie e-learningowej, w szczególności poprzez umożliwienie studentom dostępu on-line do materiałów dydaktycznych opracowanych przez wykładowców i za pośrednictwem platformy click meeting.

Więcej informacji >>

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

Zapraszamy do zapoznania się z listą najczęściej zadawanych pytań i odpowiedzi w związku z ograniczonym funkcjonowaniem uczelni,  spowodowanym rozporządzeniem Ministra Nauk i Szkolnictwa Wyższego celem zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania COVID-19.

Więcej informacji >>

WAŻNY KOMUNIKAT z dnia 17 marca [AKTUALIZACJA z dn. 23.03.2020 godz. 12.00]

W związku z decyzją Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 21 marca br., uprzejmie informujemy, że zajęcia dydaktyczne w Wyższej Szkole Humanitas zostają zawieszone do dnia 10 kwietnia 2020 roku. Zawieszenie obejmuje zajęcia odbywające się w formie bezpośredniego kontaktu nauczycieli akademickich ze studentami. Zajęcia te zostaną zastąpione wykładami i kursami prowadzonymi w formie e-learningowej, w szczególności za pośrednictwem platformy click meeting. W okresie do dnia 10 kwietnia 2020 nie będą się również odbywały zajęcia w ramach uniwersytetu trzeciego wieku, uniwersytetu dziecięcego oraz wszelkie inne spotkania i wydarzenia o charakterze dydaktycznym, konferencyjnym lub szkoleniowym.  

Więcej informacji >>

Studiuj w domu z Humanitas

Drodzy studenci,
Nasi wykładowcy pełną parą pracują nad zajęciami w formie e-learningu i clickmeetingu. Pierwsze zajęcia ruszą już w najbliższy weekend.

Szczegóły dotyczące zajęć zdalnych wkrótce pojawią się w Wirtualnej Uczelni. Plan wykładów online będzie udostępniany na bieżąco. Bezpiecznie, z domu, będziecie mogli zrealizować część zajęć.

Więcej informacji >>

Zasady funkcjonowania Biblioteki WSH w dniach 12.03.2020 – 10.04.2020

Biblioteka WSH jest niedostępna dla czytelników. Nie ma możliwości wypożyczania i zwracania książek. Wszyscy pracownicy pracują zdalnie.

Więcej informacji >>

Funkcjonowanie uczelni w okresie 11-25 marca 2020 r.

W trosce o bezpieczeństwo studentów, słuchaczy oraz pracowników Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu uprzejmie informujemy o zasadach funkcjonowania uczelni w dniach od 11 marca 2020 r. do 25 marca 2020 r. 

Więcej informacji >>

Bezpłatne wsparcie psychologiczne dla pracowników medycznych od Humanitas

Instytut Psychologii Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu wraz z Centrum Psychiatrii im. dr. Krzysztofa Czumy w Katowicach realizuje bezpłatne wsparcie psychologiczne dla pracowników medycznych.

Więcej informacji >>

Prawo - doktorat w WSH!

Niezmiernie miło nam poinformować, że Wyższa Szkoła Humanitas decyzją z dnia 27 lutego 2020 Centralnej Komisji ds. Stopni i Tytułów uzyskała uprawnienia do nadawania stopnia doktora w dziedzinie nauk społecznych, w dyscyplinie nauki prawne.

Więcej informacji >>