Uwaga! została włączona wersja kontrastowa
Człowiek  To się liczy
Wydziały i Oddziały
Sosnowiec Vestin Kraków Poznań Lublin Rzeszów

Aktualności

26/06/2017

Seniorallia w WSH po raz siódmy!

W dniach 28-29 czerwca, na zakończenie roku akademickiego 2016/2017 odbędzie się dwudniowa impreza plenerowa pt. „Seniorallia”, dedykowana słuchaczom Uniwersytetu Trzeciego Wieku WSH oraz wszystkim zainteresowanym seniorom z Sosnowca.  Będzie to cykl przedsięwzięć o charakterze kulturalnym, artystycznym, sportowym i zdrowotnym. 

 

W środę (28 czerwca) seniorzy wezmą udział m.in. w corocznym turnieju gry w bule o puchar Prezesa Fundacji „Humanitas”, w konkursach i zabawach na świeżym powietrzu, wysłuchają występu uczestników „Radosnego śpiewania”, występu wokalnego Wiktorii Ćwik oraz obejrzą pokaz taneczny UTW z Jaworzna. Będą uczestniczyć w konkursie pt. „Kiermasz pasji”, a także w dedykowanym występie Kabaretu „DNO”.  

 

Uczestnicy „Senioralliów”  będą mieli także możliwość zasięgnięcia porad specjalistów z Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego, a także firmy Amplifon oraz dr Tatiany Lewickiej - neurologopedy.  Imprezie będzie towarzyszył grill oraz targi ofert dla seniorów, na których wystawią się firmy i instytucje na co dzień współpracujące z naszym UTW. W zależności od pogody, cześć wydarzeń będzie miała miejsce w budynku Wyższej Szkoły Humanitas, a część w ogrodzonym i zlokalizowanym blisko Uczelni ogrodzie zewnętrznym.

 

Impreza będzie także okazją do uroczystego zakończenia Roku Akademickiego 2016/2017 w UTW WSH, rozdania dyplomów słuchaczom i podsumowania całego roku wspólnej pracy i nauki.

 

Drugiego dnia (29 czerwca) zainteresowani seniorzy pojadą na wycieczkę na Jurę, gdzie zwiedzą Zamek w Pieskowej Skale, Boroniówkę – starą osadę młyńską, Ekspozycję Przyrodniczą w Centrum Edukacyjno-Muzealnym OPN, a także pospacerują po Ojcowskim Parku Narodowym odkrywając „urocze zakątki”. Na koniec wycieczki przewidziany jest odpoczynek z posiłkiem w gospodarstwie agroturystycznym. 

 

Projekt współfinansowany ze środków Gminy Sosnowiec.