22/09/2017

Konferencja Naukowa Twoje Bezpieczeństwo - Nasza Sprawa

Zjawisko handlu ludźmi oraz bezpieczeństwo osób podejmujących pracę na terenie Holandii były głównymi tematami Międzynarodowej Konferencji Naukowej pn. "Twoje Bezpieczeństwo-Nasza Sprawa. Praca w Holandii". Wydarzenie organizowane przez Komendę Miejską Policji w Sosnowcu, Urząd Miejski w Sosnowcu oraz Wyższą Szkołę Humanitas odbyło się dnia 14 września br. w Auli Uczelni.

- Cieszy mnie, że możemy być partnerem tej konferencji, ponieważ środowiska edukacyjne powinny bardzo aktywnie włączać się w walkę ze zjawiskiem handlu ludźmi. Chciałem zadeklarować w imieniu władz Wyższej Szkoły Humanitas, że jesteśmy do Państwa pełnej dyspozycji w wymiarze eksperckim, merytorycznym oraz organizacyjnym – podkreślał dr hab. Michał Kaczmarczyk, prof. WSH, Rektor Uczelni.

Wykłady dla uczestników wygłosiły przedstawicielki policji holenderskiej: Irena de Ruig, funkcjonariusz Biura Współpracy Międzynarodowej Policji z garnizonu Oost Nederland oraz Dorota Dines reprezentująca garnizon Haaglanden. Zagranicznej delegacji towarzyszyła podkom. Katarzyna Świątek z Wydziału Prewencji Komendy Głównej Policji.

W wydarzeniu udział wzięło blisko 200 osób, w tym m.in. funkcjonariusze policji, kadra naukowa Wyższej Szkoły Humanitas, pracownicy i podopieczni Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sosnowcu, pracownicy i interesanci Powiatowego Urzędu Pracy w Sosnowcu, przedstawiciele placówek oświatowych oraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.