13/11/2017

Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej partnerem WSH

Z przyjemnością informujemy, że Okręgowy Inspektorat Służb Więziennej w Katowicach dołączył do grona partnerów Centrum Kształcenia Służb Mundurowych działającego w strukturach Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu. Porozumienie o wzajemnej współpracy zostało podpisane we wtorek 7 listopada br. przez prof. WSH dr hab. Michała Kaczmarczyka, rektora uczelni oraz płka Andrzeja Balińskiego, dyrektora okręgowego Służby Więziennej w Katowicach.

Głównym celem porozumienia jest współpraca w zakresie kształcenia studentów resocjalizacji, kandydatów do Służby Więziennej w obszarach: naukowym, dydaktycznym oraz diagnostyczno-terapeutyczno-resocjalizacyjnym. W ramach podpisanej umowy strony zadeklarowały gotowość do organizacji wspólnych badań, sympozjów oraz konferencji naukowych.

Inicjatorem podpisanego porozumienia był mgr Wacław Kubies, Kierownik Centrum Kształcenia Służb Mundurowych, ktory także uczestniczył w spotkaniu.

/k.u. 10.11.17/