Przejdź do treści
Uwaga! została włączona wersja kontrastowa
Człowiek  To się liczy

Aktualności

11/04/2018

Dzień Otwarty Bezpieczeństwa Narodowego

Dwa wykłady gości specjalnych, sześć warsztatów praktycznych prowadzonych przez przedstawicieli służb mundurowych, widowiskowe pokazy sprzętu policji, straży pożarnej i Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Katowicach, zawody sportowe z atrakcyjnymi nagrodami oraz ponad 120 uczniów reprezentujących klasy mundurowe z woj. śląskiego. Tak wyglądał Dzień Otwarty kierunku Bezpieczeństwo Narodowe zorganizowany w Wyższej Szkole Humanitas 10 kwietnia br.

 

Wydarzenie rozpoczęła prof. zw. dr hab. Jadwiga Stawnicka, Dyrektor Instytutu Bezpieczeństwa Narodowego, która powitała zgromadzonych gości oraz przedstawiła ofertę edukacyjną uczelni. Następnie w imieniu władz uczelni głos zabrał dr Mariusz Lekston, Prorektor ds. organizacyjno-prawnych i polityki kadrowej Wyższej Szkoły Humanitas.

 

Program Dnia Otwartego został podzielony na dwie części.

 

Podczas pierwszej części edukacyjno-szkoleniowej uczestnicy wysłuchali dwóch wykładów gości specjalnych:  nadkom. Daniela Buzderewicza, Naczelnika Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji oraz mjr Piotra Jeżewskiego reprezentującego Jednostkę Wojskową Agat. Następnie uczestnicy podzieleni na grupy wzięli udział w warsztatach praktycznych z zakresu kryminalistyki, taktyki i techniki interwencji policyjnych, pożarnictwa, selekcji i rekrutacji do jednostek wojskowych oraz pracy Grupy Interwencyjnej Służby Więziennej.

 

Druga część wydarzenia: Piknik Militarny odbyła się na terenach zielonych znajdujących się w pobliżu uczelni. Wśród wielu przygotowanych atrakcji znalazły się m.in. pokaz sprzętu Oddziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach,  Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w Sosnowcu oraz Wojskowej Komendy Uzupełnień w Będzinie, a także możliwość skorzystania z symulatorów zapewnionych przez Wojewódzkie Ośrodek Ruchu Drogowego w Katowicach. Dodatkowo, uczestnicy mogli sprawdzić się w zawodach sportowych oraz zdobyć upominki ufundowane przez Wyższą Szkołę Humanitas w Sosnowcu i Wojskową Komendę Uzupełnień w Będzinie.   

 

Dzień otwarty zakończył wojskowy poczęstunek przygotowanych dla wszystkich obecnych.

 

/k.u. 11.04.2018/