04/06/2018

Przedstawiciele WSH na obchodach Dnia Strażaka 2018

W środę 30 maja br. odbyły się obchody Dnia Strażaka 2018. Spotkanie rozpoczęło się uroczystym apelem zorganizowanym przy Alei Zwycięstwa 20, przed Urzędem Miejskim w Sosnowcu. Na zaproszenie Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Sosnowcu, mł. bryg. mgr inż. Radosława Lendora Wyższą Szkołę Humanitas reprezentowali Prorektor ds. organizacyjno-prawnych i polityki kadrowej dr Mariusz Lekston i Prodziekan ds. Współpracy z Zagranicą mgr Maja Chyży Dudek.

Po części oficjalnej, goście zostali zaproszeni na spotkanie ze strażakami tutejszej komendy w Jednostce Ratowniczo - Gaśniczej nr 2 "Porąbka" w Sosnowcu przy ul. Wiejskiej 160.

Wyższa Szkoła Humanitas od wielu lat współpracuje z Komendą Miejską Straży Pożarnej w Sosnowcu, dzięki czemu studenci WSH mieli m.in. możliwość uczestniczyć w warsztatach pożarniczych podczas Dnia Otwartego Bezpieczeństwa Narodowego zorganizowanego na uczelni w kwietniu br.