17/10/2018

Rektor gościem Burmistrza Nowych Skalmierzyc

12 października br. w sali widowiskowej Stare Kino w Nowych Skalmierzycach odbyły się gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej, połączone z inauguracją sezonu kulturalnego 2018/2019. Gościem Specjalnym uroczystości był prof. WSH dr hab. Michał Kaczmarczyk, JM Rektor Wyższej Szkoły Humanitas, który wziął udział w Gali na osobiste zaproszenie Burmistrza Nowych Skalmierzyc, Bożeny Budzik.

Z zaproszenia burmistrz Bożeny Budzik skorzystali działacze organizacji społecznych skupionych na terenie Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce a także dyrektorzy, przedstawiciele grona pedagogicznego i pracownicy placówek oświatowych. Najbardziej wśród nich aktywni w minionym sezonie zostali uhonorowani listami gratulacyjnymi, upominkami oraz kwiatami. - W przyrodzie trwa jesień. Jest to czas zbierania plonów będących zapłatą za długie miesiące wytężonej pracy. Taki charakter ma również dzisiejsza uroczystość – Inauguracja Sezonu Kulturalnego połączona z Dniem Edukacji Narodowej – podczas której nagradzamy najbardziej wyróżniających się w naszej gminie społeczników oraz pracowników oświaty – powiedziała burmistrz Nowych Skalmierzyc Bożena Budzik.

Uroczystość otworzył oraz prowadził JM Rektor Wyższej Szkoły Humanitas, dr hab. Michał Kaczmarczyk, który złożył życzenia i gratulacje przedstawicielom gminnej oświaty, społecznikom oraz ludziom kultury.  Galę urozmaicił recital piosenek operowych, musicalowych i popowych w wykonaniu jednego z najzdolniejszych wokalistów młodego pokolenia – Krzysztofa Knapczyka, który jest współpracownikiem Wyższej Szkoły Humanitas.