Uwaga! została włączona wersja kontrastowa
Człowiek  To się liczy
Wydziały i Oddziały
Sosnowiec Vestin Kraków Poznań Lublin Rzeszów

Aktualności

20/12/2018

Nagroda „Pierścień Saturna" dla Wyższej Szkoły Humanitas

14 grudnia 2018 r. w Szafranowym Dworze w Czeladzi odbyła się uroczysta gala wręczenia dorocznych nagród Burmistrza Miasta Czeladzi „Pierścień Saturna”. W tym roku w gronie uhonorowanych znalazła się Wyższa Szkoła Humanitas. Nagrodę z rąk Burmistrza Czeladzi Zbigniewa Szaleńca odebrał prof. WSH dr hab. Michał Kaczmarczyk, Rektor naszej uczelni.

 

Nagrody „Pierścień Saturna” swą nazwą nawiązują do historii i tradycji miasta Czeladź, a w szczególności do byłej kopalni „Saturn”, będącej symbolem przemysłu i rozwoju miasta. Nagroda Burmistrza Czeladzi Pierścień Saturna to prestiżowe wyróżnienie, którym każdego roku honorowane są osoby i instytucje w znaczący sposób przyczyniające się do rozwoju miasta Czeladź.

 

Wyższa Szkoła Humanitas od lat działa na rzecz umacniania tożsamości Zagłębia Dąbrowskiego i integrowania mieszkańców wokół lokalnych wartości, współpracując w tym zakresie z samorządem Czeladzi. W kooperacji z Gminą Czeladź WSH organizuje konferencje, seminaria, konkursy regionalne oraz wykłady otwarte, zwłaszcza dla młodzieży.  –Często gościmy w czeladzkich szkołach z zajęciami akademickimi dla młodzieży, wspólnie organizujemy Konkurs o Zagłębiowską Nagrodę „Humanitas”, a placówki edukacyjne z Czeladzi należą do sieci szkół partnerskich WSH. Cieszymy się, że nasza wielowymiarowa współpraca z czeladzkim samorządem została zauważona i doceniona. Czujemy się zaszczyceni uznaniem  znaczącej roli WSH w regionie i obecnością w wyjątkowym gronie laureatów „Pierścieni Saturna” – mówi prof. WSH dr hab. Michał Kaczmarczyk, Rektor Wyższej Szkoły Humanitas.