Uwaga! została włączona wersja kontrastowa
Człowiek  To się liczy
Wydziały i Oddziały
Sosnowiec Vestin Kraków Poznań Lublin Rzeszów

Aktualności

16/01/2019

Rektorska pizza wsparła WOŚP

Rektor Wyższej Szkoły Humanitas, prof. WSH dr hab. Michał Kaczmarczyk, przygotował i przekazał nietypowy dar z okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Była nim pizza upieczona osobiście przez Rektora, według jego, autorskiego przepisu. Pizzę w ramach aukcji WOŚP wylicytował student prawa na naszej uczelni, Pan Dariusz Markocki. W minioną niedzielę, w gabinecie JM Rektora, włoska przekąska trafiła do rąk Pana Dariusza.

 

- Jestem fanem Włoch i włoskiej kuchni. I podobno robię całkiem niezłą, domową pizzę. Dotychczas piekłem ją głównie dla siebie, znajomych i przyjaciół. Tym razem swoje umiejętności kulinarne postanowiłem poddać pod ocenę zewnętrzną. Szczytny cel, jakim jest WOŚP, pozwolił mi pokonać tremę – mówi prof. WSH dr hab. Michał Kaczmarczyk. Pizza upieczona przez Rektora Wyższej Szkoły Humanitas została wylicytowana za kwotę 250 zł. Oprócz niej Rektor ufundował także studentowi, który wygrał licytację, voucher do jednej z pizzerii w Będzinie. – Gdyby moja propozycja kulinarna panu Dariuszowi nie posmakowała, będzie mógł skosztować pizzy przygotowanej przez profesjonalnych kucharzy – żartuje rektor Kaczmarczyk.

 

Rektor upiekł pizzę w swojej prywatnej, domowej kuchni. Do jej przygotowania wykorzystał m.in. ser, pomidory, szynkę i kiełbasę peperoni. Gotowe danie zostało podgrzane w uczelnianej kuchni i gorące trafiło do rąk studenta.