Uwaga! została włączona wersja kontrastowa
Człowiek  To się liczy
Wydziały i Oddziały
Sosnowiec Vestin Kraków Poznań Lublin Rzeszów

Aktualności

12/02/2019

Zajęcia z kryminalistyki

Uczniowie klasy mundurowej Zespołu Szkół Hotelarsko Turystycznych im. Władysława Zamoyskiego w Zakopanem mieli okazję dowiedzieć się, na czym polega praca technika kryminalistyki, w jaki sposób zabezpiecza się ślady pozostawione na miejscu przestępstwa, jakich używa się do tego narzędzi.

Mł. insp. w st. spocz. mgr Wacław Kubies - Kierownik Centrum Kształcenia Służb Mundurowych Wyższej Szkoły Humanitas, spotkał się z uczniami klasy mundurowej i przekazał im swoją wiedzę na temat kryminalistyki.

 

Uczestnicy zapoznali się także z pracą policjanta oraz poznali procedury naboru do tego zawodu. Kierownik CKSM WSH przedstawił niektóre sposoby zabezpieczania śladów kryminalistycznych, w tym: daktyloskopijnych, biologicznych, chemicznych, mechanoskopijnych i traseologicznych. Uczniów bardzo interesowała omawiana tematyka, czego dowodem było zadawanie dociekliwych pytań, na które prowadzący udzielał wyczerpujących odpowiedzi. Sala ćwiczeniowa zamieniła się w policyjne laboratorium, w którym uczniowie mogli sami ściągnąć odciski linii papilarnych z szyb okna, drzwi oraz innych przedmiotów i nanieść na folię daktyloskopijną. Sami również pobrali swoje odciski linii papilarnych do porównania na specjalnej karcie. Zajęcia spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem młodzieży i wywarły na nich spore wrażenie. Pojawiło się również wiele pytań na temat służby w Policji i jak można się do niej dostać, ponieważ w przyszłości chcieliby w niej służyć.