26/02/2019

Humanitas partnerem konkursu Potyczki Prawne

Już 7 marca w Siemianowickim Centrum Kultury odbędzie się pierwsza edycja konkursu ,,Potyczki prawne''. Opiekę merytoryczną nad wydarzeniem zapewnia Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu.

Organizatorami konkursu są I LO im. Jana Śniadeckiego w Siemianowicach Śląskich we współpracy z IX Liceum Ogólnokształcącym w Sosnowcu. W roli gościa specjalnego wystąpi sędzia Jarosław Gwizdak.

Podczas tego wydarzenia zadaniem uczniów z dwóch śląskich szkół będzie przygotowanie mowy obrończej do przydzielonego kazusu. Oceniane będą przede wszystkim: umiejętność dobierania argumentów oraz przekonania do swoich racji zgromadzonej publiczności.

23 lutego uczniowie szkół, które organizują konkurs uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez mgr Jana Kila - wykładowcę Wyższej Szkoły Humanitas. Procesy pokazowe są częścią programu studiów na kierunku prawo, na który obecnie trwa rekrutacja

Więcej informacji na temat konkursu --> goo.gl/H4eUN3