Uwaga! została włączona wersja kontrastowa
Człowiek  To się liczy
Wydziały i Oddziały
Sosnowiec Vestin Kraków Poznań Lublin Rzeszów

Aktualności

28/02/2019

Wykładowczyni WSH członkinią zespołu przy PAN

Dyrektor Instytutu Innowacyjnej Edukacji dr Danuta Morańska została członkiem Zespołu Pedagogiki Medialnej przy Komitecie Nauk Pedagogicznych Polskiej Akademii Nauk. Nasza reprezentantka będzie współodpowiedzialna za stworzenie ekspertyzy dotyczącej stanu pedagogiki medialnej w Polsce, w świetle istniejących cyberzagrożeń. Zespół będzie pracował również nad włączeniem do edukacji szkolnej nowych mediów i komunikatorów społecznych.

 

Nominacja do członkostwa w zespole została przekazana na ręce Pani Dyrektor przez Dziekana Wydziału Nauk Pedagogicznych Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, Pana dr. hab. prof. APS Macieja Tanasia.

 

Decyzja KNP PAN zbiega się w czasie z budową przez NASK Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej, która ma stworzyć informatyczną sieć dróg szerokopasmowego Internetu, łączącą wszystkie Szkoły w Polsce.

 

Pani dr Danuta Morańska od lat prężnie działa na polu badawczym w obszarze cywilizacyjnych, w tym społecznych, kulturowych i edukacyjnych implikacji rozwoju społeczeństwa informacyjnego, szczególnie zagadnień nowoczesnej edukacji w cyfrowym świecie.

 

Gratulujemy, życzymy owocnej pracy i kolejnych sukcesów zawodowych!