Uwaga! została włączona wersja kontrastowa
Człowiek  To się liczy
Wydziały i Oddziały
Sosnowiec Vestin Kraków Poznań Lublin Rzeszów

Aktualności

19/03/2019

Pani wicekanclerz WSH Kobietą Charyzmatyczną!

14 marca 2019 roku na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbyła się konferencja finalizująca IV edycję Programu Kobieta Charyzmatyczna. Organizatorem wydarzenia był Magazyn WHY Story, Stowarzyszenie Kobieta Charyzmatyczna oraz WRiTV. Podczas wydarzenia przeprowadzono panele dyskusyjne oraz dokonano uroczystego wręczenia tytułów Kobiety Charyzmatycznej.

 

Obok takich osobistości jak Agnieszka Holland czy Agata Kulesza, tytułem Kobiety Charyzmatycznej została uhonorowana Pani Agata Dudek – wicekanclerz Wyższej Szkoły Humanitas. Wyróżnienie odebrała w kategorii Kobieta w nauce i edukacji. Serdecznie gratulujemy tytułu, który dla uczelni jest tylko potwierdzeniem od zawsze znanego faktu posiadania – w osobie Pani wicekanclerz - właściwego człowieka na właściwym miejscu.

 

Kobiecą siłę WSH podkreślił również udział dr Anny Rogackiej-Łukasik - dyrektor Instytutu Nauk Prawnych w Wyższej Szkole Humanitas – w panelu dyskusyjnym pt. Kobiety w nauce, edukacji, kulturze, w mediach oraz działalności społecznej.

 

Celem konferencji było także zebranie funduszy na rzecz leczenia 7-letniej Kai Czerwińskiej cierpiącej na neuroblastomę. Podczas wydarzenia możliwy był zakup kalendarzy charytatywnych, a środki pozyskane w ten sposób zasiliły konto dziewczynki. Odbyła się również licytacja, a największe wsparcie finansowe okazała nasza Pani wicekanclerz – znana z aktywności na polu społecznym i filantropijnym i propagująca tego typu inicjatywy.

 

,,Nowe hasło przewodnie Wyższej Szkoły Humanitas: CZŁOWIEK. To się liczy to nie jest pusty slogan. Dla mnie i dla całej uczelni to najwyższa wartość. Dlatego warto pochylić się nad drugim człowiekiem i pomagać, kiedy tylko jest to możliwe. Mocno wierzę, że w nas wszystkich drzemią ogromne pokłady dobroci i siły i mam nadzieję, że tego typu inicjatywy wzmocnią w nas poczucie społecznej wrażliwości.’’ – Podkreśla laureatka.

Serdecznie gratulujemy postawy oraz wyróżnienia.