Uwaga! została włączona wersja kontrastowa
Człowiek  To się liczy
Wydziały i Oddziały
Sosnowiec Vestin Kraków Poznań Lublin Rzeszów

Aktualności

18/04/2019

Studenci Prawa z Humanitas najlepsi w Polsce!

Studenci kierunku prawo prowadzonego w Wyższej Szkole Humanitas w Sosnowcu zajęli I miejsce w I Ogólnopolskim Konkursie na najlepszą symulację rozprawy cywilnej, zorganizowanym przez Studencką Poradnię Prawną Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Studenci WSH pokonali m.in. konkurentów z Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Szczecińskiego.

Konkurs polegał na przygotowaniu symulacji rozprawy cywilnej na podstawie akt sprawy, które składały się z pozwu, odpowiedzi na pozew oraz innych pism procesowych stron lub ich pełnomocników. Symulacja obejmowała całą procedurę sądową, od otwarcia rozprawy do odczytania wyroku i podania jego ustnych motywów. W sędziego, adwokatów i świadków wcielili się studenci odgrywający swoje role na podstawie akt sprawy sporządzonych przez organizatora konkursu.

- Uczestnictwo naszych studentów w tego typu inicjatywach oraz zwycięstwo w konkursie pokazuje praktyczne podejście do kształcenia na kierunku prawo – mówi dr Anna Rogacka - Łukasik, dyrektor Instytutu Nauk Prawnych WSH – Dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej już niedługo w gmachu uczelni powstanie profesjonalna sala do symulacji rozpraw sądowych, w której będziemy mogli przeprowadzać jeszcze więcej ćwiczeń i wyposażać naszych absolwentów w umiejętności niezbędne w pracy prawnika.

W jury konkursu zasiedli przedstawiciele Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Funkcję przewodniczącego pełnił Dziekan Wydziału Prawa, Administracji i Stosunków Międzynarodowych KAAFM prof. zw. dr hab. Jan Widacki.

 

Patroni konkursu: Adwokatura Polska, Okręgowa Izba Radców Prawnych w Krakowie, Fundacja Uniwersyteckich Poradni Prawnych.