06/05/2019

Finał Fabryki Kreatywnego Biznesu

Finał trzeciej edycji Fabryki Kreatywnego Biznesu za nami! 7 drużyn z dąbrowskich szkół ponadgimnazjalnych szlifowało autorski pomysł na biznes, który mógłby zafunkcjonować na terenie Fabryki Pełnej Życia. Kreatywną młodzież wspierali niezawodni mentorzy, w rolę których wcielili się tym razem: Maria Gaertner, Anna Urbańska, Sylwia Widzisz-Pronobis, Paweł Badura, Konrad Kawelczyk, Michał Kucharski, Przemysław Lichołap, Marcin Pałys.

W tegorocznej odsłonie projektu królowały pomysły związane z produkcją spersonalizowanych toreb, czy dziecięcych ubranek, a także stworzeniem herbaciarni, oryginalnej klubokawiarni, stylowego atelier czy szkoły tańca, nie zabrakło również pomysłów na biznes
z wykorzystaniem nowych technologii.

Finałowe prezentacje oceniało grono jurorów, w którym znaleźli się: prof. nadzw. dr hab. Jolanta Staszewska – Dyrektor Instytutu Zarządzania i Ekonomii WSH, Ewa Fudali-Bondel – Kierownik Biura Rozwoju Miasta i Obsługi Inwestorów UM, Magdalena Mike – Z-ca Naczelnika Wydziału Organizacji Pozarządowych i Aktywności Obywatelskiej, Jacek Uroda – JACO.PRO.

Werdyktem jury na I miejscu znalazła się grupa 8 z V LO im. J. Zamoyskiego (reprezentowana przez: Zuzannę Musiał, Wiktorię Bierońską i Oktawiana Gajewicza); miejsce drugie przypadło grupie 3 z I LO im.
W Łukasińskiego
 (w składzie: Iga Kujawa, Konrad Widurski oraz Filip Bartusiak); natomiast na miejscu trzecim uplasowała się grupa 2 z II LO im. S. Żeromskiego (w składzie: Sara Malowaniec, Paulina Widawska, Natalia Kaczmarek).

Serdeczenie gratulujemy kreatywności uczestnikom i życzymy sukcesów!

Zdjęcia z archiwum MBP Dąbrowa Górnicza