Uwaga! została włączona wersja kontrastowa
Człowiek  To się liczy
Wydziały i Oddziały
Sosnowiec Vestin Kraków Poznań Lublin Rzeszów

Aktualności

28/05/2019

Wojsku Polskiemu i WSH niestraszna pogoda !

W strugach deszczu, w dniu 28.05.2019r. odbyły się obchody Dnia Weterana w Czeladzi, którym patronowała Wyższa Szkoła Humanitas. Pogoda nie przeszkodziła uczestnikom w oddaniu hołdu weteranom poprzez: zawody sprawnościowe dla uczniów szkół mundurowych oraz weteranów, konkurs plastyczny dla dzieci, uroczystą mszę świętą w intencji poległych oraz pokaz musztry paradnej. Uczestnicy złożyli również kwiaty pod pomnikiem poświęconym „Czeladzianom poległym za wolność i niepodległość ojczyzny”. Na terenie „Elektrowni” w Czeladzi odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której uhonorowano m.in. weteranów działających poza granicami państwa, a także nagrodzono uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy zwyciężyli w konkursie sportowym.

Organizatorami uroczystości byli: Wojewódzki Sztab Wojskowy w Katowicach, Miasto Czeladź, Powiat Będziński, WKU w Będzinie oraz Wyższa Szkoła Humanitas.

Było wiele emocji i wzruszeń i choć Dzień Weterana oficjalnie obchodzony jest w dniu 29 maja, to już dziś składamy wszystkim najserdeczniejsze życzenia i dziękujemy za służbę w obronie naszego kraju.