17/06/2019

Międzynarodowa Konferencja „Projekty lokalne i regionalne – współzależność interesariuszy projektu”

Miasto Radzionków oraz Instytut Nauk o Zarządzaniu i Jakości Wyższej Szkoły Humanitas byli organizatorami Międzynarodowej Konferencji Naukowej pt. „Projekty lokalne i regionalne – współzależność interesariuszy projektu", która miała miejsce w dniach 12 -13 czerwca br. w Radzionkowie w Centrum Kultury „Karolinka".

Celem Konferencji, którą otworzył Prorektor Wyższej Szkoły Humanitas dr Mariusz Lekston, była wymiana doświadczeń zdobytych przez samorząd lokalny i regionalny, sektor nauki oraz przedstawicieli świata biznesu na temat współzależności interesariuszy projektów lokalnych i regionalnych. W przedsięwzięciu brali udział naukowcy z Wyższej Szkoły Humanitas, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, Politechniki Śląskiej, Politechniki Opolskiej oraz z Université du Québec à Chicoutimi w Kanadzie, a także Burmistrz Radzionkowa. W drugim dniu konferencji goście z Kanady odwiedzili sosnowiecką Alma Mater, gdzie Rektor dr hab. Michał Kaczmarczyk, prof. WSH zaprezentował gościom historię Uczelni oraz przekazał gościom list intencyjny odnośnie do podpisania porozumienia o współpracy. Wizyta gości z Université du Québec à Chicoutimi zakończyła się zwiedzaniem Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach.