Uwaga! została włączona wersja kontrastowa
Człowiek  To się liczy
Wydziały i Oddziały
Sosnowiec Vestin Kraków Poznań Lublin Rzeszów

Aktualności

19/06/2019

Wyższa Szkoła Humanitas niezmiennie w czołówce ogólnopolskich rankingów!

To dla nas zaszczyt i przyjemność od lat zajmować czołowe miejsca w ogólnopolskich rankingach. W tym roku w Rankingu Wydziałów Prawa Rzeczpospolitej szczęśliwa okazała się dla nas 7. Nasza stała obecność w pierwszej dziesiątce wśród Uczelni Niepublicznych w całym kraju, stanowi dla nas ogromne wyróżnienie i mobilizuje do dalszej ciężkiej pracy i realizacji nowych wyzwań. Jesteśmy dumni, że nasze działania są doceniane zarówno w ogólnopolskich i prestiżowych klasyfikacjach, jak i w opiniach Studentów i Absolwentów naszej Uczelni.

Warto dodać, że dzięki wsparciu z środków unijnych studenci prawa będą mogli od nowego roku akademickiego korzystać z profesjonalnej sali rozpraw, wyposażonej w kamery rejestrujące zeznania świadka i monitorujące całą salę. Pomieszczenie zaplanowane jest tak, aby w pełni odzwierciedlało prawdziwą salę sądową. Dzięki temu studenci mogą uczestniczyć w symulacji rozpraw sądowych i analizować poszczególne etapy dzięki nagraniom.

Kształcenie studenta w WSH jest zbliżone do tego co czeka go w praktyce po skończeniu studiów i obronie pracy magisterskiej. Praktyka w sali symulacji rozpraw sądowych pozwoli studentom nauczyć się posługiwania nowoczesnym sprzętem, który funkcjonuje w polskim sądownictwie ale także nauczyć się prawidłowych zachowań podczas rozprawy.