Uwaga! została włączona wersja kontrastowa
Człowiek  To się liczy
Wydziały i Oddziały
Sosnowiec Vestin Kraków Poznań Lublin Rzeszów

Aktualności

25/06/2019

Błękitna Aleja Humanitas!

Upamiętnieniem szeregu akcji prospołecznych oraz edukacyjnych - w ramach współpracy Zespołu Szkół Specjalnych nr 4 w Sosnowcu i Wyższej Szkoły Humanitas -  było posadzenie kwiatów, które miało miejsce w sobotę 22 czerwca 2019 r. Z ramienia WSH honorowego otwarcia Alei dokonali dr Mariusz Lekston, Prorektor ds. organizacyjno-prawnych i polityki kadrowej WSH i mgr Ewa Kraus, Prodziekan ds. studenckich Wydziału Nauk Humanistycznych WSH.

 

Błękitna Aleja ma nie tylko upiększać tereny Parku Harcerskiego, ale przede wszystkim zwracać uwagę na kwestie problemów z jakimi borykają się dzieci z niepełnosprawnościami. Nieprzypadkowy jest kolor i nazwa alejki – niebieski jest bowiem symbolem solidarności z osobami z autyzmem. W ten sposób uczelnia pragnie pokazać, że temat ten nie jest nam obojętny. Nasi wykładowcy i eksperci stworzyli matę edukacyjną będącą rewelacyjnym narzędziem dydaktycznym do pracy z dziećmi ze spektrum. Pragniemy poszerzać współpracę w tym zakresie z różnymi placówkami i instytucjami.

Z tego miejsca serdecznie dziękujemy Dyrektor Szkoły Pani Iwonie Durek oraz zachęcamy do śledzenia kolejnych naszych akcji poświęconych tematyce autyzmu – tym razem ze Stowarzyszeniem Na Rzecz Dzieci Z Zespołem Aspergera "Auxilium" – będzie się działo!