Uwaga! została włączona wersja kontrastowa
Człowiek  To się liczy
Wydziały i Oddziały
Sosnowiec Vestin Kraków Poznań Lublin Rzeszów

Aktualności

25/06/2019

Już po raz IX. Fundacja Humanitas zaprasza na Seniorallia!

Serdecznie zapraszamy wszystkich Seniorów z Sosnowca do uczestnictwa w IX edycji wydarzenia pt. „Seniorallia 2019”, które odbędzie w dniach 26-27 czerwca br. na terenie Wyższej Szkoły Humanitas. W środę, 26 czerwca br.  od godz. 10.30 na uczestników czeka wiele atrakcji kulturalnych, artystycznych, sportowych i zdrowotnych. Imprezie będzie towarzyszył grill oraz targi ofert dla seniorów.

Uczestnicy wydarzenia będą mogli wziąć udział m.in. w: bezpłatnych badaniach oferowanych przez specjalistów z Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego, Fundacji Ziko dla Zdrowia, badaniach wzroku wykonywanych przez specjalistów z salonu optycznego Doktor Marchewka, corocznego turnieju gry w bulle o Puchar Prezesa Fundacji Humanitas, maratonie tanecznym zumby oraz konkursach z nagrodami.

Wydarzenie będzie także okazją do uroczystego zakończenia Roku Akademickiego 2018/2019 w Uniwersytecie Trzeciego Wieku  WSH, rozdania dyplomów słuchaczom i podsumowania wspólnej pracy i nauki.

Tegoroczne „Seniorallia” uświetni występ aktorek Teatru Rozrywki – Kabaretu MOHEROWE BERETY

Wstęp na całe wydarzenie jest BEZPŁATNY!

Drugiego dnia (27 czerwca) zainteresowani seniorzy pojadą na wycieczkę do Gliwic, gdzie czeka ich ponad 6 godzinny rejs statkiem pasażerskimi po Kanale Gliwickim. Piękne okoliczności przyrody dopełniają zabytki techniki oraz miła żeglarska atmosfera. Uczestnicy wycieczki podczas rejsu  do Pławniowic będą mieli okazję przepłynąć przez dwie śluzy (Łabędy oraz Dzierżno- jedną z najwyższych śluz w Polsce), podziwiać panoramę jeziora Dzierżno Duże, a także Kolonię Kormoranów, by następnie dopłynąć do Pławniowic, gdzie zwiedzać będą z przewodnikiem Zespół Parkowo- Pałacowy w Pławniowicach.

Projekt współfinansowany ze środków Gminy Sosnowiec.