10/09/2019

Wypowiedź ekspercka – frekwencja wyborcza

Już tylko nieco ponad miesiąc dzieli nas od wyborów parlamentarnych. Jest to czas na refleksję nad systemem wyborczym w Polsce. Zainteresowanych tym tematem odsyłamy do wypowiedzi eksperckiej naszego wykładowcy, adiunkta w Instytucie Nauk Prawnych WSH, prodziekana Wydziału Administracji i Zarządzania, dra Macieja Borskiego.

- Niska frekwencja wyborcza wynika z różnych przyczyn. Wśród nich wymienić należy nieprzyjazne zasady głosowania, brak odpowiednich kandydatów a przede wszystkim powszechne stereotypy. Aby zmienić podejście do głosowania, należy edukować dzieci i młodzież, że warto brać udział w tym święcie demokracji – podkreśla dr Maciej Borski.

O rozwiązaniu rosnącego w naszym kraju problemu – z punktu widzenia specjalisty z dziedziny prawa i administracji - a także o stereotypie „mój głos w wyborach się nie liczy” przeczytać więcej można na stronie:

A my ze swojej strony dodamy jedynie: CZŁOWIEK. To się liczy – liczy się więc każdy pojedynczy głos.
Zachęcamy do lektury.