Uwaga! została włączona wersja kontrastowa
Człowiek  To się liczy
Wydziały i Oddziały
Sosnowiec Vestin Kraków Poznań Lublin Rzeszów

Aktualności

08/10/2019

Podsumowanie projektu międzynarodowego

Zakończył się cudowny tydzień w ramach projektu „Stud-Boomerang to kreatywna platforma dialogu międzykulturowego młodzieży studenckiej”. Projekt stworzony przez Melitopolski Państwowy Uniwersytet Pedagogiczny im. Bogdana Chmielnickiego wraz z Wyższą Szkołą Humanitas w Sosnowcu został wybrany spośród 35 aplikantów!

W ramach przedsięwzięcia studenci z Ukrainy i Polski mieli okazję wymienić się doświadczeniami, poglądami na temat globalnych problemów i porozmawiać o naszym wpływie na świat i potrzebie zmian.

Studenci z Ukrainy poznali polską kulturę, tradycję i historię m.in. poprzez wizytę w Szkole Policji w Katowicach, zwiedzanie niemieckiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau, świątyni na Jasnej Górze w Częstochowie,  a także spędzili dzień w jednym z najstarszych i najpiękniejszych polskich miast - Krakowie. Podsumowując, można śmiało stwierdzić, że cały czas pobyt w Polsce był pełen wrażeń i nowych informacji. 

Jesteśmy bardzo wdzięczni naszym partnerom za nowe, interesujące znajomości, ogromne morze emocji, doświadczenia i oczywiście przygody!

Osobno chcemy podziękować Ministerstwu Młodzieży i Sportu Ukrainy oraz Polsko-Ukraińskiej Radzie Wymiany Młodzieży za wsparcie i pomoc w realizacji projektu.

W Wyższej Szkole Humanitas w Sosnowcu wierzymy, że takie projekty są bardzo ważnym elementem edukacji. Mobilność akademicka i wymiana międzynarodowa są niezbędnymi elementami kształtującymi przyszłych specjalistów z różnych dziedzin, ponieważ świat szybko się zmienia i to jest determinantem ciągłego doskonalenia się i edukowania.

Jeszcze raz dziękujemy naszym przyjaciołom i partnerom za wspaniałe wrażenia i do zobaczenia!