10/12/2019

Dr Danuta Morańska wśród Laureatów Listy 100

Po raz kolejny uhonorowano 100 osób, które w szczególny sposób angażują się w rozwój kompetencji cyfrowych. Wśród laureatów znalazła się dr Danuta Morańska – Dyrektor Instytutu Innowacyjnej Edukacji Wyższej Szkoły Humanitas. Więcej informacji o inicjatywie można przeczytać na stronie Polskiego Towarzystwa Informatycznego.

Nasz ekspert w tej dziedzinie działa prężnie nieustannie. Dr Danuta Morańska jest m.in. inicjatorką Forum Twórczych Nauczycieli, które odbywały się na terenie uczelni przez ostatnie pół roku.

Zamysł projektu wynikał z potrzeby unowocześniania edukacji, tak, aby można było zrealizować jedno z najważniejszych zadań: przygotować współczesne pokolenia do funkcjonowania w cyfrowej przyszłości, w rozwijającym się społeczeństwie informacyjnym. Zmiana cywilizacyjna stworzyła potrzebę rozwijania kreatywności, krytycznego, logicznego i analitycznego myślenia, w związku z tym redefinicji ulegają dotychczasowe formy i metody kształcenia.

Poniżej prezentujemy krótkie podsumowanie projektu. Pani doktor serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.