Uwaga! została włączona wersja kontrastowa
Człowiek  To się liczy
Wydziały i Oddziały
Sosnowiec Vestin Kraków Poznań Lublin Rzeszów

Aktualności

10/12/2019

Targi Edukacyjne szkół ponadpodstawowych w Humanitas

Przez ostatnie dwa dni w murach Wyższej Szkoły Humanitas, gościliśmy – wraz z współorganizatorem, Szkołą Podstawową nr 1 im. Stanisławy Łakomik z Czeladzi – ponad 700 uczniów klas ósmych na Targach Edukacyjnych.

Klasa ósma to okres, w którym oprócz przygotowań do egzaminu uczniowie mierzą się ze zmieniającą się rzeczywistością. Jednym z jej elementów jest podjęcie decyzji o dalszej drodze kształcenia. Wybór, przed którym stoją młodzi jest obciążony poważnymi konsekwencjami:  kształceniem na konkretnym kierunku, zgodnością zainteresowań do deklarowanego zawodu, okolicznościami takimi jak nowe środowisko, zmiana członków grupy rówieśniczej, ewentualne dojazdy do nowej szkoły. Wybór szkoły ponadpodstawowej nabiera pełni w kontekście planowania kształcenia na uczelni wyższej. Niejednokrotnie wybory uczniów dotyczą jedynie szkoły następnego typu bez wiązania wyboru kierunku kształcenia z ewentualnymi kierunkami studiów wyższych.

Zdając sobie sprawę z sytuacji w jakiej znajduje się uczeń dokonujący tegoż wyboru, Szkoła Podstawowa nr 1 w Czeladzi wraz z Wyższą Szkołą Humanitas w Sosnowcu  wszystkim zainteresowanym swoją ścieżką edukacyjną przybliżyły ofertę szkół ponadpodstawowych naszego regionu. Założeniem projektu było, żeby wybór zawodu czy profilu kształcenia odbywał się przez pryzmat planów dotyczących wyboru kierunków na studiach wyższych. Cenną możliwością była okazja sprawdzenia, które kierunki uczelni są kontynuacją wybieranych profili w szkołach ponadpodstawowych. Podczas tego wydarzenia uczniowie mogli wymieniać się spostrzeżeniami co do szkoły, w której aktualnie się uczą, atutów kierunku, atrakcyjnością placówki jak i ciekawostkami z życia szkoły.

Integralną częścią Targów Edukacyjnych były również warsztaty poświęcone zagadnieniom doradztwa zawodowego i autoprezentacji przeprowadzone przez ekspertów z naszej uczelni.

W ramach Targów Edukacyjnych zaprezentowały się szkoły z Sosnowca, Będzina i z Czeladzi.

Dziękujemy wszystkim wystawcom i przybyłym. Mamy nadzieję, że wydarzenie ułatwi nieco wybór dalszej ścieżki kariery. W galerii niektóre z ciekawych prezentacji szkół ponadpodstawowych.