Uwaga! została włączona wersja kontrastowa
Człowiek  To się liczy
Wydziały i Oddziały
Sosnowiec Vestin Kraków Poznań Lublin Rzeszów

Aktualności

03/01/2020

Dr hab. Maciej Borski o udziale w wyborach osób z niepełnosprawnością dla portalu prawo.pl

Stworzenie dedykowanej platformy elektronicznej lub wyposażenie lokali wyborczych w głosomaty to korzystne rozwiązania, które zdaniem dr hab. Macieja Borskiego, Dziekana Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych Wyższej Szkoły Humanitas znacznie ułatwiłyby udział w wyborach osobom z niepełnosprawnością. Ekspert WSH udzielił w tym niezwykle ważnym temacie obszernego komentarza dla portalu prawo.pl.

- Wielu wyborców niepełnosprawnych z przyczyn obiektywnych nie może głosować. Problem absencji przymusowej przy urnach wyborczych może dotyczyć nawet 2 milionów osób – uważa dr hab. Maciej Borski.

W artykule wskazane są aktualnie obowiązujące regulacje prawne mające na celu zapewnienie pełnego udziału w wyborach oraz dotychczas stosowane rozwiązania, które zdaniem naszego eksperta nie są wystarczające - Bardzo ważne wydaje się (…), aby ustawodawca w procesie tworzenia i stanowienia prawa wsłuchiwał się w potrzeby osób z niepełnosprawnościami uwzględniając ich propozycje. Nikt lepiej niż oni sami nie jest w stanie określić jakie są ich potrzeby.

Zachęcamy do zapoznania się  z treścią całego artykułu dostępnego TUTAJ