30/01/2020

„Policja 997” na tropie Humanitas

Miesięcznik Komendanta Głównego Policji w swoim styczniowym wydaniu opublikował obszerną relację z Konferencji Naukowej „Bliżej ludzi. Społeczno – edukacyjne działania Policji na rzecz bezpieczeństwa”, którą 5 grudnia 2019 roku zorganizował Instytut Nauk o Bezpieczeństwie Wyższej Szkoły Humanitas. Wydarzenie to odbyło się pod honorowym patronatem Wojewody Śląskiego, Prezydenta miasta Sosnowca oraz Komendanta Głównego Policji i było współfinansowane ze środków Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczonych na działalność upowszechniającą naukę. W czasopiśmie znajdziemy syntetyczny opis tematyki poruszonej podczas konferencji. „Myślą przewodnią referatów była idea zbliżania Policji i obywateli. Na różnych płaszczyznach, poczynając od ochrony porządku i bezpieczeństwa, a kończąc na działaniach profilaktycznych, prewencyjnych i wizerunkowych mających źródło w codziennym kontakcie policjanta z obywatelem” – czytamy w artykule.

Nasz Instytut Nauk o Bezpieczeństwie prężnie działa prowadząc badania i organizując wydarzenia dla lub we współpracy z służbami mundurowymi. Tym bardziej cieszy merytoryczna wypowiedź na łamach miesięcznika „Policja 997” – to kolejne potwierdzenie jakości prowadzonych przez nas działań.

Zainteresowanych tematyką odsyłamy do artykułu:

oraz zachęcamy do udziału w kolejnych inicjatywach Wyższej Szkoły Humanitas.