05/02/2020

Poszukujemy młodych, zdolnych prawników

Już po raz kolejny I LO im. Jana Śniadeckiego w Siemianowicach Śląskich organizuje „Potyczki prawne”, a patronat merytoryczny nad całym konkursem sprawuje Wyższa Szkoła Humanitas. To właśnie kazusy przygotowane przez naszych specjalistów z Instytutu Nauk Prawnych będą podstawą do przeprowadzenia symulacji rozprawy sądowej.

Półfinał konkursu już 11 lutego w siemianowickim Parku Tradycji. Finał konkursu odbędzie się w Wyższej Szkole Humanitas 7 kwietnia, a do jego przeprowadzenia wykorzystana zostanie sala do symulacji rozpraw, która powstaje z środków unijnych na naszej uczelni, po to, by jak najlepiej przygotowywać naszych studentów do praktyki w zawodzie adwokata i radcy prawnego.

Szczegółowe informacje na temat konkursu opublikowało TVS – partner medialny wydarzenia: