26/02/2020

Rektor WSH szefem Rady Konkursu na Najlepszego Ucznia RP

10 marca 2020 roku w Pałacu Polskiej Akademii Nauk w Jabłonnie pod Warszawą odbędzie się uroczystość wręczenia wyróżnień w Konkursie na Najlepszego Ucznia Rzeczypospolitej Polskiej „Uczeń z Klasą”. W rywalizacji wzięło udział kilkudziesięciu uczniów szkół średnich z całej Polski, którzy posiadają dobre wyniki w nauce, a ponadto  wyróżniają się znaczącymi osiągnięciami wykraczającymi poza program nauczania, w szczególności: sportowymi, artystycznymi, naukowymi lub społecznymi. Nagrody dla uczniów wręczy prof. WSH dr hab. Michał Kaczmarczyk, Rektor Wyższej Szkoły Humanitas, który został powołany na funkcję Przewodniczącego Rady Programowej Konkursu „Uczeń z Pasją”.

Na zwycięzcę w Konkursie „Uczeń z Pasją” czeka nagroda pieniężna, Certyfikat Najlepszego Uczenia Rzeczypospolitej Polskiej, a także kampania promocyjna w mediach, upowszechniająca sukcesy i osiągnięcia Laureata. Wręczenie Nagrody i tytułu „Uczeń z Pasją” odbędzie się w rezydencji Polskiej Akademii Nauk, gdzie mają miejsce najbardziej prestiżowe polskie wydarzenia naukowe, w tym konferencje, seminaria i festiwale nauki organizowane przez PAN.

Kandydatów do Tytułu „Uczeń z Pasją” zgłaszali dyrektorzy szkół, do których uczęszczają uczniowie uczestniczący w konkursie, rektorzy wyższych uczelni działających w Polsce oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych, których celem statutowym jest działalność w dziedzinie edukacji młodzieży.

Laureaci Konkursu otrzymają nagrody i wyróżnienia z rąk Rektora Wyższej Szkoły Humanitas, prof. WSH dr hab. Michała Kaczmarczyka. – To dla mnie wielki zaszczyt móc uczestniczyć w takim przedsięwzięciu. Od początku wspierałem ideę Konkursu „Uczeń z Pasją”. W Polsce nie brakuje zdolnych, pełnych pasji uczniów, których osiągnięcia mogą być wzorem do naśladowania dla innych. Ważne, by promować takie osoby, a także by motywować je do dalszego rozwoju, zdobywania kolejnych sukcesów. Dlatego z dumą przyjąłem funkcję szefa Rady Programowej Konkursu. Do moich zadań należało m.in. opracowanie kwestionariusza konkursowego oraz zaopiniowanie wszystkich kandydatur do nagród w konkursie. Jednak najprzyjemniejszym momentem będzie z pewnością wręczenie wyróżnień. Cieszę się, że osobiście poznam najlepszych uczniów w Polsce i będę mógł złożyć im gratulacje – mówi prof. WSH dr hab. Michał Kaczmarczyk.