11/03/2020

Jubileusz prof. zw. dr hab. Adama Lityńskiego za nami

W poniedziałek, 9 marca 2020 r. w Wyższej Szkole Humanitas w Sosnowcu odbyła się uroczystość wręczenia Księgi Jubileuszowej dedykowanej prof. zw. dr hab. Adamowi Lityńskiemu, profesorowi Instytutu Nauk Prawnych WSH. Wydarzenie, w którym udział wzięły władze uczelni, przedstawiciele Instytutu Nauk Prawnych WSH oraz zaproszeni goście zostało zorganizowane dla uczczenia 80-tych urodzin Profesora.

Jubilata, władze uczelni oraz przybyłych gości przywitała dr Anna Rogacka-Łukasik,  Dyrektor Instytutu Nauk Prawnych WSH.

- Niniejszą skromną księgą pragniemy podziękować Panu Profesorowi za wspaniały przykład pasji naukowo-dydaktycznej, wrażliwość oraz potrzebę dostrzegania rzeczy prawdziwych i ważnych – mówiła w swoim wystąpieniu dr Rogacka-Łukasik.

- Profesor Adam Lityński jest dla mnie nie tylko symbolem najwyższych kompetencji naukowych i wielkiej wiedzy, ale także akademickiej kultury, otwartości, życzliwości, sprawiedliwości i uczciwości wobec drugiego człowieka – podkreślił prof. WSH dr hab. Michał Kaczmarczyk, Rektor Wyższej Szkoły Humanitas.

Słowa uznania pod adresem Jubilata skierował również dr hab. Maciej Borski, Dziekan Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych WSH. - Mamy zaszczyt współpracować z wybitnym naukowcem, ale co niezmiernie ważne, również wielkim człowiekiem, któremu zawdzięczamy tak wiele.

Pełne wspomnień i wzruszeń słowa o prof. Lityńskim wygłosili również: dr Magdalena Gurdek, współpracująca od wielu lat z profesorem oraz prof. dr hab. Marian Mikołajczyk, kierownik zespołu badawczego Instytutu Nauk Prawnych i Instytutu Historii Prawa Uniwersytetu Śląskiego, prywatnie wieloletni przyjaciel jubilata.

Punktem kulminacyjnym wydarzenia było wręczenie prof. zw. dr hab. Adamowi Lityńskiemu Księgi Jubileuszowej zatytułowanej „Prawo i czas. Księga Jubileuszowa z okazji 80-lecia urodzin profesora Adama Lityńskiego” pod red. Macieja Borskiego, Doroty Fleszer, Andrzeja Pokory oraz Anny Rogackiej-Łukasik.

Drugą część uroczystości uświetniło porywające wystąpienie jubilata, którego treść zostanie opublikowana na łamach „Roczników Prawa i Administracji” pod red. dra hab. Macieja Borskiego wydawanych przez Oficynę Wydawniczą Humanitas.