Uwaga! została włączona wersja kontrastowa
Człowiek  To się liczy
Wydziały i Oddziały
Sosnowiec Vestin Kraków Poznań Lublin Rzeszów

Aktualności

09/04/2020

Nasz bohater – podziękowanie uczelni dla elektroradiologów

Elektroradiolodzy. Każdego dnia robią od kilkunastu do kilkudziesięciu zdjęć rentgenowskich i tomografii komputerowych. Wykonują także rezonanse magnetyczne. Niezbędni w każdym szpitalu, często dostępni również w wielu ośrodkach zdrowia i przychodniach. Ich praca wspólnie z diagnostami laboratoryjnymi to podstawa do diagnozowania i określania dalszego leczenia chorych na COVID-19. Dzisiaj to oni stoją ramię w ramię z lekarzami, pielęgniarkami, laborantami, ratownikami medycznymi i salowymi na pierwszej linii walki z pandemią. To w podziękowaniu za ich pracę Wyższa Szkoła Humanitas stworzyła akcję „jest jeszcze jeden bohater #elektroradiolog”. 

- Kiedy kilka tygodni temu na jednym z warszawskich budynków pojawił się mural „Nie każdy bohater nosi pelerynę. Dziękujemy!” wykonany dla służb medycznych społeczeństwo chętnie przyłączało się do akcji. Tysiące osób, w tym także gwiazdy sportu, filmu, muzyki oraz przedstawiciele władzy państwowej, dziękowało za odwagę, opiekę i poświęcenie lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom medycznym czy laborantom – wyjaśnia okoliczności powstania projektu Katarzyna Romaniec, pomysłodawca akcji i kierownik promocji WSH, i dodaje – Od razu poczułam, że ta lista nie jest kompletna. Że zapomniano o jeszcze jednym bohaterze, o którym my, jako uczelnia kształcąca elektroradiologów, musimy przypomnieć.

W podziękowaniu dla nich Bartek Dudek, znakomity artysta i grafik uczelni stworzył projekt „jest jeszcze jeden bohater #elektroradiolog”. Okazją do opublikowania podziękowań i przypomnienia jak ważna jest praca tej grupy zawodowej okazał się Światowy Dzień Zdrowia. Post z grafiką pojawił się na kontach uczelni w mediach społecznościowych 7 kwietnia br.

- Odbiór naszej wiadomości skierowanej do elektroradiologów przerósł najśmielsze oczekiwania. Otrzymaliśmy tysiące podziękowań od przedstawicieli tego zawodu. Mamy nadzieję, że dzięki tej akcji wzrośnie świadomość na temat samego zawodu jak i tego, ile osób walczy o nasze zdrowie i bezpieczeństwa, a z kolei sami elektroradiolodzy będą mieli więcej sił do tej walki i poczują nasze wparcie – skomentował akcję w rozmowie z Dziennikiem Zachodnim prof. WSH dr hab. Michał Kaczmarczyk, rektor Wyższej Szkoły Humanitas.

Akcja została zauważona nie tylko przez samych elektroradiologów, ale również przez media w całej Polsce. Materiał o projekcie „jest jeszcze jeden bohater #elektroradiolog” opublikował m.in. Dziennik Zachodni, Nasze Miasto, Gazeta Wrocławska, media branżowe, najbardziej znany portal z tzw. memami - demotywatory.pl. Sam post na portalu Facebook został udostępniony blisko 600 razy z samego profilu uczelni i tysiące razy kopiowany z kolejnych udostępnień. Zasięg akcji na platformie Facebook to prawie pół miliona!  

- Cieszymy się, że osiągnęliśmy taki sukces, i nie chodzi tutaj o reklamę uczelni. Sukcesem jest dla nas każda wiadomość od naszego studenta, absolwenta, wykładowcy, że ten niewielki gest, symboliczny obraz wrzucony do sieci, wywołał uśmiech na ich twarzach i są dumni, że swoją drogę zawodową związali właśnie z naszą uczelnią – podsumowuje Katarzyna Romaniec. 

Przeczytaj artykuły o akcji:

Nasze Miasto - https://sosnowiec.naszemiasto.pl/jest-jeszcze-jeden-bohater-akcja-wyzszej-szkoly-humanitas/ar/c1-7644537?fbclid=IwAR1kgQk2xI8yoK_oRv3rW4rMVi7F4Y_QZAWT5hhArEhwwZiPmG7e1oQ3CeY

Gazeta Wrocławska -  https://gazetawroclawska.pl/jest-jeszcze-jeden-bohater-akcja-wyzszej-szkoly-humanitas-odniosla-ogromny-sukces/ar/c1-14907592