Uwaga! została włączona wersja kontrastowa
Człowiek  To się liczy
Wydziały i Oddziały
Sosnowiec Vestin Kraków Poznań Lublin Rzeszów

Aktualności

11/04/2020

Nasza drużyna bohaterów – dziękujemy Wam!

Psycholog. Policjant. Prawnik. Nauczyciel. Strażak. Przedsiębiorca. Strażnik Miejski. Pedagog. Inspektor BHP. Żołnierz. Elektroradiolog. To nasza prywatna super drużyna bohaterów. Jedenastka, która ramię w ramię z pracownikami medycznymi walczy z pandemią. Nie zawsze widać ich na pierwszej linii, to nie ich zdjęcia są na pierwszej stronie gazet, ale to właśnie ich codzienna praca służy społeczeństwu. To nasi studenci, absolwenci, wykładowcy, osoby, które swoją przyszłość zawodową związały z Wyższą Szkołą Humanitas. 

Odzew na spontaniczną akcję społeczną „Jest jeszcze jeden bohater #elektroradiolog” zorganizowaną z okazji Światowego Dnia Zdrowia, przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Tysiące ludzi dziękowało i szerzyło dalej przesłanie, że nasi studenci, absolwenci, wykładowcy kierunku Elektroradiologia, wykonują - zwłaszcza teraz - niezwykle ważną i często niedocenianą pracę.

Ale nie tylko medycy stoją na pierwszej linii walki z epidemią. Są to także służby mundurowe, psycholodzy, pedagodzy, specjaliści BHP, urzędnicy, prawnicy czy w końcu przedsiębiorcy i kadra zarządzająca, która boryka się obecnie z wieloma trudnościami. 

- Ogromnym zaszczytem i odpowiedzialnością jest dla nas fakt, że kształcimy tak niezwykle przydatnych społecznie specjalistów i wybór tych dyscyplin nie jest przypadkowy – mówi Aleksander Dudek,  założyciel Wyższej Szkoły Humanitas - miejsce to nie powstało dla zwiększania zysków i startowania w rankingach, które są tylko zbitką statystyk. Uczelnia to LUDZIE. Ludzie, którzy chcą się rozwijać, poszerzać swoją wiedzę i horyzonty, aktywnie działać na rzecz społeczeństwa, wspierać i pomagać innym. Wysokie miejsca w rankingach to tylko dodatek. Nasze kierunki studiów nie są przypadkowe, nie wybieramy też takich, które „sezonowo” przynoszą największe dochody. Dla nas to nie jest wyścig. Otwieramy drogę do przyszłościowych zawodów, które są blisko drugiego CZŁOWIEKA, mają wspierać i pomagać – dodaje kanclerz uczelni.

Dziś, kiedy całe społeczeństwo walczy z pandemią, widać to wyjątkowo wyraźnie. Nasi Studenci, Absolwenci, słuchacze studiów podyplomowych są na placu boju i zdają ten egzamin. WSZYSCY!

Wszyscy zaliczacie ten wielki praktyczny test. Widzimy to i duma nas rozpiera. Dlatego chcielibyśmy Wam z całego serca podziękować za trud włożony w swoją edukację i sumienne wykonywanie obowiązków.  Ze swojej strony zobowiązujemy się dokładać wszelkich starań, aby kształcić wysoko wykwalifikowanych specjalistów, którzy niosą pomoc w wielu niezwykle istotnych obszarach dla funkcjonowania całego kraju. 

Pamiętajmy o elektroradiologach, prawnikach, psychologach, nauczycielach, pedagogach, policjantach, strażakach, żołnierzach, strażnikach miejskich, sektorze administracyjnym, inspektorach BHP. Pamiętajmy i szanujmy ich pracę – chociaż tyle możemy zrobić, żeby się im odwdzięczyć.

My pamiętamy, doceniamy i staramy się pomagać jak tylko możemy, zgodnie z nazwą uczelni i jej misją „Człowiek. To się liczy”. Dziękujemy, że jesteście!