Uwaga! została włączona wersja kontrastowa
Człowiek  To się liczy
Wydziały i Oddziały
Sosnowiec Vestin Kraków Poznań Lublin Rzeszów

Aktualności

13/04/2020

Rektor WSH o walce z pandemią

Jak z perspektywy naukowca oceniane są działania polskiego rządu w czasie pandemii koronawirusa? Do czego doprowadzi strategia totalnego "lock-down"? Czy decydenci zdaliby egzamin z zarządzania kryzysowego? Odpowiedzi na te i na wiele innych pytań udzielił prof. WSH dr hab. Michał Kaczmarczyk, rektor Wyższej Szkoły Humanitas w rozmowach z dziennikarzami ogólnopolskich mediów. Tylko w czasie ostatniego tygodnia publikacje bazujące na słowach rektora naszej uczelni znalazły się w Gazecie Wyborczej oraz portalach onet.pl i silesia24.pl.

- Zarządzanie jest nauką, która od lat dostarcza politykom konkretnych narzędzi, zasad i koncepcji do wykorzystania w takich sytuacjach, jak ta obecna. Ale naukowców się nie słucha. Nie tylko epidemiologów i lekarzy. Również prakseologów, ekonomistów, socjologów, psychologów – zauważa w rozmowie z portalem silesia24.pl prof. WSH dr hab. Michał Kaczmarczyk i dodaje, że następstwa burzy społeczno-gospodarczej, która wyniknie z prowadzonych działań będą znacznie poważniejsze niż medyczne skutki choroby COVID-19 - A wszystko przez błędy w zarządzaniu kryzysowym, w którym kluczowe jest właściwe zidentyfikowanie istoty kryzysu. W odniesieniu do epidemii koronawirusa już na tym etapie popełniono błąd.

Rektor WSH w opublikowanych artykułach nie tylko omawia popełnione błędy i analizuje podjęte działania w kontekście fundamentalnych zasad zarządzania kryzysowego, ale także wskazuje scenariusz, który jego zdaniem może przynieść sukces w walce z epidemią.

- Pozorowanych działań mamy już przesyt. Wreszcie czas na te realne -sumuje prof. Michał Kaczmarczyk.

Zachęcamy do zapoznania się ze wszystkimi publikacjami:

Gazeta Wyborcza - LINK

Onet.pl - LINK

Silesia24.pl - LINK