Uwaga! została włączona wersja kontrastowa
Człowiek  To się liczy
Wydziały i Oddziały
Sosnowiec Vestin Kraków Poznań Lublin Rzeszów

Aktualności

26/05/2020

Zmarł profesor Bohuslav Hodaň

W dniu 25 maja 2020 roku zmarł profesor doktor Bohuslav Hodaň, współzałożyciel i były Dziekan  Wydziału Nauk Społecznych Wyższej Szkoły Humanitas we Vsetinie w Republice Czeskiej. Odszedł wybitny naukowiec, specjalista w dziedzinie pedagogiki, menedżer nauki, współautor sukcesów naszej Uczelni na czeskim rynku edukacyjnym. Żegnamy Człowieka wielkiego serca i życzliwości, wspaniałego dydaktyka i przyjaciela studentów.

Profesora Bohuslava Hodaňa wspominamy słowami dr Karela Kostki, Dziekana Wydziału Nauk Społecznych Wyższej Szkoły Humanitas we Vsetinie:

„Drodzy studenci i absolwenci, drodzy koledzy, przyjaciele.

Wywieszamy czarny sztandar na naszych budynkach szkolnych. Zawsze oznacza to bolesne i smutne wydarzenie, które bezpośrednio dotyka nas wszystkich. Z wielkim smutkiem muszę Państwa powiadomić, że zmarł jeden z założycieli Wydziału Nauk Społecznych Wyższej Szkoły Humanitas w Vsitínie i jego pierwszy dziekan, profesor Bohuslav Hodaň. Tym trudniej jest mi o tym mówić, gdyż w ostatnich latach nie tylko bardzo ściśle ze sobą współpracowaliśmy, ale przez wiele godzin rozmawialiśmy, także podczas wspólnych wyjazdów do Polski, na naszą macierzystą uczelnię. Miałem okazję wysłuchać niezwykłej historii Jego życia, zapoznać się z dzieciństwem, okresem dojrzewania, pierwszymi krokami zawodowymi, karierą na zagranicznym uniwersytecie w Tunezji, perypetiami związanymi z Jego pracą na stanowisku Dziekana na Wydziale Edukacji UP w Ołomuńcu i Dziekana Wydziału Kultury Fizycznej. Do ostatniej chwili był pełen entuzjazmu, który w nim podziwiałem.

Śmiem twierdzić, że bez Jego wkładu, pasji i zaangażowania nasz Wydział nigdy by nie powstał. Uważałem Go bardziej za przyjaciela niż współpracownika, dlatego Jego śmierć poruszyła mnie głęboko. Profesor osiągnął ogromny sukces w swoim życiu, a w wieku, w którym inni ludzie cieszą się emeryturą, nieustannie aktywnie pracował, zgłaszając nowe pomysły i wykazując ciągłe pragnienie do kreowania innowacji.

Mam profesora głęboko w moim sercu. Pozostanie on tam nie tylko jako wybitny ekspert i akademik, ale jako niezwykła, wyjątkowa i godna podziwu osoba.

Cześć jego pamięci.” 

Dziekan
PaedDr. Karel Kostka, MBA, Ph.D.