Uwaga! została włączona wersja kontrastowa
Człowiek  To się liczy
Wydziały i Oddziały
Sosnowiec Vestin Kraków Poznań Lublin Rzeszów

Aktualności

28/05/2020

Lekarze i pielęgniarki o walce z COVID-19 – RAPORT Z BADANIA

Ponad 80 proc. ankietowanych pracowników ochrony zdrowia uważa, że w dobie pandemii poziom zaopatrzenia placówek medycznych w środki ochrony osobistej jest skrajnie niewystarczający. Blisko 70 proc. badanych lekarzy krytycznie ocenia funkcjonowanie w praktyce procedur określających zasady postępowania z pacjentami podejrzanymi o zakażenie SARS-COV-2. Ponad 85 proc. badanych uznaje za konieczne przeprowadzanie profilaktycznych testów na koronawirusa wśród personelu medycznego.

To tylko kilka wniosków z ogólnopolskiego badania „Wybrane aspekty zarządzania epidemią SARS-COV-2 w percepcji pracowników sektora ochrony zdrowia” przeprowadzonego przez pracowników Instytutu Nauk o Zarządzaniu i Jakości Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu. Wyniki badań zostały przedstawione podczas konferencji prasowej we wtorek, 02 czerwca br., w siedzibie uczelni.

- Zatrudniamy wielu nauczycieli akademickich, pracujących również w ochronie zdrowia. To oni zainspirowali nas do przeprowadzenia badań. Badanie zrealizowaliśmy na grupie najistotniejszej z punktu widzenia skuteczności walki z epidemią. Nasi ankietowani są „na pierwszej linii frontu” i mają najszerszą wiedzę na temat tego, jak zarządzanie epidemią wygląda w praktyce. Gdzie jest dobrze, a gdzie zmierzamy ku katastrofie. Wnioski z badań mogą być ciekawym materiałem dla rządzących i pomóc w poprawieniu wielu błędów, które popełniono na pierwszym etapie zwalczania koronawirusa – mówił prof. WSH  dr hab. Michał Kaczmarczyk, rektor Wyższej Szkoły Humanitas, kierownik projektu badawczego, i dodał - nasza batalia z COVID-19 dopiero się zaczyna, nie wiemy, jak długo jeszcze potrwa. Warto posłuchać lekarzy i menedżerów ochrony zdrowia, którzy podpowiadają co zrobić, by tę batalie toczyć skuteczniej.

Syntetyczny raport z badania został w całości udostępniony wszystkim zainteresowanym.

Z raportem można zapoznać się TUTAJ