15/06/2020

Fundacja Pro Patria nowym partnerem uczelni

Z przyjemnością informujemy, że Fundacja Byłych Żołnierzy Wojsk Specjalnych PRO PATRIA z siedzibą w Katowicach dołączyła do grona partnerów Centrum Kształcenia Służb Mundurowych działającego w strukturach Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu. W poniedziałek, 8 czerwca br. porozumienie o wzajemnej współpracy podpisali: prof. WSH dr hab. Michała Kaczmarczyka, rektor uczelni oraz Adam Michalczyk, prezes Fundacji Pro Patria. W spotkaniu uczestniczył również mgr Wacław Kubies, kierownik Centrum Kształcenia Służb Mundurowych WSH.

Głównym celem porozumienia jest współpraca w zakresie kształcenia studentów uczelni, w tym prowadzenia wykładów i ćwiczeń dotyczących bezpieczeństwa wewnętrznego i zewnętrznego oraz współorganizacja szkoleń i obozów związanych z obronnością.

Uczelnia i Fundacja będą wzajemnie wspierały się w organizowaniu kursów, seminariów oraz konferencji naukowych tematycznie związanych z działalnością obronną. Ponadto, Fundacja zobowiązała się do delegowania  ekspertów spośród żołnierzy Wojsk Specjalnych do udziału w konferencjach i sympozjach organizowanych przez Uczelnię

Uczelnia będzie umożliwiała Fundacji promowanie jej działalności  na terenie swojej siedziby, w szczególności służby w jednostkach Wojsk Specjalnych, a także będzie upowszechniała informacje o Fundacji oraz wspólnych projektach za pośrednictwem swojej strony internetowej oraz portali społecznościowych.

Dodatkowo, studenci i pracownicy Uczelni będą mogli - podczas realizacji projektów prowadzonych przez Fundację - zdobyć dodatkowe doświadczenie zawodowe oraz uczestniczyć w praktykach i stażach.