18/06/2020

Pierwsze miejsce w woj. śląskim i siódme w Polsce

To dla nas zaszczyt i przyjemność od lat zajmować czołowe miejsca w ogólnopolskich rankingach. W tym roku w Rankingu Wydziałów Prawa Dziennika Gazety Prawnej szczęśliwa okazała się dla nas 7. Wśród uczelni z regionu utrzymujemy pierwszą pozycję. Nasza stała obecność w pierwszej dziesiątce wśród Uczelni Niepublicznych w całym kraju, stanowi dla nas ogromne wyróżnienie i mobilizuje do dalszej ciężkiej pracy i realizacji nowych wyzwań. Jesteśmy dumni, że nasze działania są doceniane zarówno w ogólnopolskich i prestiżowych klasyfikacjach, jak i w opiniach Studentów i Absolwentów naszej Uczelni.

Od nowego roku akademickiego w Wyższej Szkole Humanitas będziemy również kształcić przyszłych doktorów nauk prawnych, co jest kolejnym dowodem uznania i jakości prowadzonych przez nas działań w tym zakresie. Jesteśmy jedyną uczelnią niepubliczną w województwie śląskim, która otrzymała takie uprawnienia.

Warto dodać, że dzięki wsparciu z środków unijnych studenci prawa będą mogli od października korzystać z profesjonalnej sali rozpraw, wyposażonej w kamery rejestrujące zeznania świadka i monitorujące całą salę. Pomieszczenie zaplanowane jest tak, aby w pełni odzwierciedlało prawdziwą salę sądową. Wszystko po to, by nauczać w sposób jeszcze bardziej praktyczny i merytoryczny. Dzięki temu studenci mogą uczestniczyć w symulacji rozpraw sądowych i analizować poszczególne etapy dzięki nagraniom, co przełoży się na swobodne odnalezienie się w realiach zawodowych po zakończeniu studiów.