08/07/2020

ADHD - Seminarium naukowe on-line

26 czerwca odbyło się międzynarodowe seminarium, którego tematyką było „Cognitive computing: Diagnoza i leczenie w ADHD”. Specjaliści skupili się na zagadnieniu symptomów i leczenia ADHD u dzieci.
Wydarzenie to wynik współpracy naukowej Instytutu Psychologii Wyższej Szkoły i Sekcji IEEE Madras - organizacji typu non-profit skupiającej osoby zawodowo związane z elektrycznością i elektroniką i dziedzinami pokrewnymi.

Naszą uczelnię reprezentował dr n. med. Paweł Dobrakowski - lekarz medycyny, psycholog, specjalista metody Biofeedback, na co dzień prowadzący zajęcia dydaktyczne oraz badania naukowe w Instytucie Psychologii WSH.
Do wystąpień zaproszeni zostali również wybitni specjaliści z Macedonii, Holandii i Węgier. W konferencji wzięło udział blisko 200 osób, z 15 krajów oraz ponad 100 organizacji skupiających się wokół dziedzin takich jak: służby publiczne, medycyna czy edukacja.