01/07/2020

Mamy obowiązek piętnować nieuczciwość intelektualną

Punktem wyjścia wczorajszej, popołudniowej rozmowy w rozgłośni radiowej RDC były niespodziewanie wysokie wyniki tegorocznego konkursu matematycznego Kangur. Aż 3152 uczestników zdobyło maksymalną ilość punktów. Dla porównania, w zeszłym roku takich uczniów było tylko 8. Z czego wynika taki nagły wzrost młodych geniuszy matematycznych?

Gościem programu i komentatorem sytuacji był nasz Rektor, prof. WSH, dr hab. Michał Kaczmarczyk, który jednak poszedł o krok dalej i analizował kwestie etyczne, przyzwolenie na oszukiwanie w szkole oraz to czy w dobie kształcenia zdalnego do egzaminów w ogóle podchodzą uczniowie, czy raczej ich rodzice, którzy w ten sposób realizują swoje niespełnione ambicje.

Więcej na ten temat w wywiadzie: LINK

A my – zwłaszcza w trakcie trwającej sesji egzaminacyjnej – życzymy własnych sukcesów edukacyjnych. Życzymy również porażek, bo to one uczą nas najwięcej, ważne żeby wyciągać z nich wnioski i pracować nad sobą.