Uwaga! została włączona wersja kontrastowa
Człowiek  To się liczy
Wydziały i Oddziały
Sosnowiec Vestin Kraków Poznań Lublin Rzeszów

Aktualności

25/09/2020

Obchody Dni NATO w Republice Czeskiej

W dniu 20 września 2020 r. Kierownik Centrum Kształcenia Służb Mundurowych Wyższej Szkoły Humanitas mgr Wacław Kubies uczestniczył w obchodach Dni NATO w Republice Czeskiej, na zaproszenie Kierownictwa Czeskiej Policji i Dowódcy Sił Powietrznych Armii Republiki Czeskiej.

Tegoroczne, XX obchody Dni NATO i Dni Sił Powietrznych Armii Republiki Czeskiej były niezwykłe. W odróżnieniu od większości podobnych wydarzeń za granicą - które nie odbyły się w tym roku ze względu na sytuację epidemiologiczną - Dni NATO w Ostrawie pozwoliły zaprezentować widzom wiele nowoczesnych technologii. Tematyka obchodów dotyczyła 75 lat od zakończenia II wojny światowej oraz jubileuszu 15 lat samolotu JAS-39 Gripen w czeskiej służbie. Wydarzenie było też hołdem dla członków sił bezpieczeństwa i Zintegrowanego Systemu Ratownictwa za ich wysiłki, podczas wiosennego kryzysu związanego z corona wirusem. „Program ukierunkowany był w dużym stopniu na pokazy dynamiczne, dzięki czemu uczestnictwo w wydarzeniu miało dla mnie – jako przedstawiciela uczelni – wymiar niezwykle praktyczny. Dało to okazję do międzynarodowej wymiany doświadczeń oraz  weryfikacji możliwości czeskich jednostek interwencyjnych” – tak Dni NATO podsumował mgr Wacław Kubies.

Zaproszenia do uczestnictwa w tego rodzaju wydarzeniach pokazują rangę naszych specjalistów – praktyków, kształcących na kierunku bezpieczeństwo narodowe oraz dostarczają informacji o najnowszych technologiach i innowacjach, dzięki czemu kształcenie na tym kierunku może odzwierciedlać potrzeby branży i być jeszcze bardziej aktualne.