Uwaga! została włączona wersja kontrastowa
Człowiek  To się liczy
Wydziały i Oddziały
Sosnowiec Vestin Kraków Poznań Lublin Rzeszów

Aktualności

06/10/2020

24. Inauguracja Roku Akademickiego w Wyższej Szkole Humanitas

Ponad 100 osób w Auli oraz kilkaset przed ekranami komputerów  - w tym przedstawicieli środowiska akademickiego, władz samorządowych, służb mundurowych, instytucji kultury, oświaty i biznesu, a także studentów oraz pracowników uczelni -  zgromadziło się we wtorek, 06 października, aby zainaugurować kolejny, 24 rok akademicki w Wyższej Szkole Humanitas. Tegoroczna uroczystość – z uwagi na sytuację epidemiologiczną – była transmitowana na żywo na stronie internetowej uczelni oraz portalach społecznościowych.

Wydarzenie rozpoczął prof. WSH dr hab. Michał Kaczmarczyk, rektor Wyższej Szkoły Humanitas, który powitał licznie przybyłych gości, dokonał podsumowania minionego roku akademickiego 2019/2020 oraz przedstawił plany i cele uczelni na najbliższy czas.

- W marcu kiedy rozpoczęła się epidemia koronawirusa byliśmy jedną z pierwszych uczelni w Polsce, które wdrożyły kształcenie zdalne – zwrócił się do zgromadzonych rektor WSH  i nawiązał do wyzwań, jakim musiało sprostać szkolnictwo wyższe. Ponadto wspomniał o nowych specjalnościach na kierunkach studiów, uzyskaniu uprawnień do nadawania stopnia doktora nauk prawnych, projektach naukowych, ogólnopolskich wydarzeniach popularyzujących wiedzę oraz dofinansowaniu wielu projektów z środków unijnych.

24. Inauguracja Roku Akademickiego, była również okazją do wręczenia medali z okazji 30-Lecia powstania NSZZ Policjantów, które otrzymali: kanclerz Wyższej Szkoły Humanitas mgr Aleksander Dudek, rektor uczelni, prof. WSH dr hab. Michał Kaczmarczyk, dziekan Wydziału Nauk Stosowanych mgr Ewa Kraus oraz kierownik Centrum Kształcenia Służb Mundurowych mgr Wacław Kubies.

Nagrody otrzymali również pracownicy naukowi i administracyjni uczelni oraz wybitni studenci.

Tradycyjnie już, najważniejszym punktem wydarzenia był akt immatrykulacji nowych studentów, wśród których znaleźli się studenci studiów I i II stopnia z Polski i z zagranicy, studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz po raz pierwszy słuchacze Seminarium Doktorskiego.

– Ta dzisiejsza uroczystość to jest przede wszystkim Wasze święto, w którym uczestniczycie po to, żebyście poczuli jak ważne jest włączenie w poczet studentów. Życzę Wam żebyście nam nauczycielom akademickim stawiali najwyższe wymagania, a czas spędzony w murach uczelni był poświęcony nie tylko nauce ale również refleksji oraz radości, bo czeka Was najpiękniejszy czas – czas studiowania -  zwrócił się do rozpoczynających studia prof WSH, dr hab. Maciej Borski, dziekan Wydziału Społecznego i Humanistycznego Wyższej Szkoły Humanitas, oficjalnie witając nowych studentów i gratulując im wyboru sosnowieckiej uczelni.

Gratulacje i życzenia przekazała również Alicja Samborek, przedstawicielka Samorządu Studenckiego, która podkreśliła wielowymiarową działalność uczelni, pozwalającą na realizację pasji na wielu płaszczyznach. - Korzystajcie z dobrodziejstwa jakie niesie za sobą studiowanie w naszej uczelni i czerpcie z niego jak najwięcej, bądźcie odważni, nie bójcie się pytać. W tym nowym roku akademickim życzę całej braci studenckiej wiele wytrwałości i radości ze studiowania.

Wyjątkowym gościem tegorocznego wydarzenia był prof. dr hab. Wojciech Malajkat, JM Rektor Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, aktor teatralny i filmowy, prezenter telewizyjny, reżyser, pedagog. Prof. Wojciech Malajkat jest laureatem m.in. Nagrody im. Schillera i Brązowego Medalu "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Swój wykład zatytułowany „Miłość czy nienawiść” poświęcił aktualnej sytuacji w kraju i na świecie, w kontekście tak silnych uczuć jak miłość i nienawiść. Wystąpienie było manifestem nawołującym do tolerancji, akceptacji i poszanowania innych, co wpisuje się z ogromną w mocą w misję naszej uczelni.

Tych Państwa, którym nie udało się być z nami w tym szczególnym momencie, zapraszamy do zapoznania się z nagraniem Inauguracji dostępnym pod linkiem: KLIK

Z ogromną ekscytacją oficjalnie rozpoczynamy nowy rok akademicki 2020/2021 i życzymy wielu sukcesów naukowych w murach Wyższej Szkoły Humanitas.