Uwaga! została włączona wersja kontrastowa
Człowiek  To się liczy
Wydziały i Oddziały
Sosnowiec Vestin Kraków Poznań Lublin Rzeszów

Aktualności

14/10/2020

„Nauka to pokarm dla rozumu”

Tymi słowami Lwa Tołstoja pragniemy złożyć hołd wszystkim tym, którzy realizują się zawodowo poprzez nauczanie i inspirowanie uczniów oraz studentów.

Ostatnie miesiące były dla wszystkich ogromnym wyzwaniem i wiązały się z wieloma zmianami. 
W tym szczególnym dniu - święcie Edukacji Narodowej - pragniemy podkreślić wdzięczność za wkład pracowników szkolnictwa w odnalezienie się w nowej, niecodziennej sytuacji oraz działania często wykraczające poza zakres obowiązków, a podyktowane zaangażowaniem oraz pasją do krzewienia wiedzy. Bez kadry nauczycielskiej nie ma mowy o funkcjonującym prawidłowo społeczeństwie i 14 października to tylko symbol pamięci o Waszym oddaniu dla polskiego systemu edukacji.

Nie sposób tu pominąć naszych nauczycieli akademickich, którzy niezmordowanie łączą obowiązki nauczycielskie z pracą naukową. To Wy tworzycie Wyższą Szkołę Humanitas i nadajecie sens mottu uczelni CZŁOWIEK. To się liczy. W dobie pandemii wszyscy pracownicy uczelni stanęli na wysokości zadania i dzięki ich trudom odbyły się – w formie zdalnej – wszystkie zaplanowane zajęcia, a to ponad 10 tysięcy godzin zajęć.

W Wyższej Szkole Humanitas od lat uczymy jak uczyć nowocześnie. Rokrocznie nasze mury opuszczają setki pedagogów, z których jesteśmy dumni. Współpracujemy z nauczycielami poprzez szereg wydarzeń, konferencji, szkoleń. Badamy ich potrzeby, kształcimy ich ale również czerpiemy z ich wiedzy i doświadczenia. Wiemy, że jest to grupa zawodowa niezwykle ważna, bo przecież kreująca nowe pokolenie.

Ten czas był też ogromnym testem, który zdaliście celująco – dziękujemy wam za to i życzymy sił oraz zdrowia do kontynuowania Waszej misji, jaką jest karmienie umysłów uczniów oraz studentów.

NAUCZYCIEL. To się liczy – dziękujemy, że jesteście