Uwaga! została włączona wersja kontrastowa
Człowiek  To się liczy
Wydziały i Oddziały
Sosnowiec Vestin Kraków Poznań Lublin Rzeszów

Aktualności

20/10/2020

Rektor Humanitas gościem prestiżowego Forum „Meltingpot”

20 października 2020 roku prof. WSH dr hab. Michał Kaczmarczyk, rektor Wyższej Szkoły Humanitas będzie panelistą Międzynarodowego Forum Dyskusyjnego „Meltingpot”, które odbywa się na Słowacji i towarzyszy prestiżowemu Festiwalowi Colours of Ostrava. W projekcie „Meltingpot” biorą udział naukowcy, publicyści, liderzy opinii i działacze społeczni z całego świata, dyskutując o najważniejszych problemach i wyzwaniach współczesności. Tematem spotkania z prof. Michałem Kaczmarczykiem będą przemiany współczesnego uniwersytetu i aktualne wyzwania, które stoją przed edukacją. Panel z udziałem Rektora WSH rozpocznie się o godz. 20.00. Konferencja odbywa się w formie on-line.  

Forum „Meltingpot” stanowi platformę wymiany innowacyjnych pomysłów i dyskusji o współczesnym świecie. „Dokąd zmierzamy i co zostawiamy? W polityce, ekonomii, nauce, sztuce i filozofii” – to główne hasło spotkania. W tegorocznej edycji konferencji biorą udział m.in. publicysta i pisarz Mariusz Szczygieł, poeta i dziennikarz Lemn Sissay, światowej sławy psychoterapeutka Dhyani Maria Kovar, youtuber Karel Kovy Kovář, tłumacz i literaturoznawca Martin Hilský. We wszystkich dotychczasowych edycjach „Meltingpot” uczestniczyło ponad 60 tys. gości, wysłuchując prelekcji lub uczestnicząc w dyskusjach z 500 prelegentami w całego świata: od Stanów Zjednoczonych po Chiny.

Dzisiejsze spotkanie z prof. Michałem Kaczmarczykiem organizatorzy Forum przedstawiają w następujący sposób:

Czy jesteśmy świadkami spodziewanego upadku intelektualnego, czy też globalizacja doprowadzi nas do powrotu do modelu Renesansowego: podróżowania, uczenia się od mistrzów i dzielenia się doświadczeniami? Czy świat wirtualny pogłębia czy osłabia zdolność uczenia się? Jakie wyzwania stoją przed uczelniami w obliczu nadmiaru informacji? Rektor Humanitas, prestiżowej prywatnej uczelni w Sosnowcu z popularnymi filiami w Pradze i Vsetínie, jest również świadomy początku nowej ery edukacji. Michał Kaczmarczyk to literaturoznawca i politolog, jest doktorem habilitowanym nauk społecznych o specjalności polityka edukacyjna a jego pozostałe domeny to zarządzanie, dziennikarstwo, komunikacja, marketing i public relations. Autor licznych publikacji, który stale zdobywa doświadczenie i przekazuje je swoim kolegom w wielu krajach europejskich. Od tego roku jest przewodniczącym rady programowej konkursu „Student with Passion” na najlepszego ucznia w Polsce. Zapraszamy na wywiad online we wtorek, 20 października o godzinie 20:00. Moderator: Martyna Markowska.

https://www.facebook.com/meltingpotforum

https://www.meltingpotforum.com/en/about-meltingpot