Uwaga! została włączona wersja kontrastowa
Człowiek  To się liczy
Wydziały i Oddziały
Sosnowiec Vestin Kraków Poznań Lublin Rzeszów

Aktualności

27/06/2020

Prawo w WSH na najwyższym poziomie

Nasza uczelnia po raz kolejny została doceniona w prestiżowych rankingach wydziałów prawa. W rankingu Dziennika Gazety Prawnej utrzymaliśmy zeszłoroczne, pierwsze miejsce w województwie śląskim i siódme w kraju.

W Rankingu Wydziałów Prawa Uczelni Niepublicznych opublikowanym przez Rzeczpospolitą, zajęliśmy drugie miejsce w województwie śląskim i dwunaste w Polsce.

Od lutego, decyzją Centralnej Komisji ds. Stopni i Tytułów uzyskaliśmy uprawnienia do nadawania stopnia doktora w dziedzinie nauk społecznych, w dyscyplinie nauki prawne. Wyższa Szkoła Humanitas to pierwsza niepubliczna uczelnia w województwie śląskim i 7 w Polsce z uprawnieniami do nadawania stopnia doktora nauk prawnych.

- Przyznanie uprawnień doktorskich to ogromne wyróżnienie dla wszystkich pracowników naukowych oraz administracyjnych uczelni i potwierdzenie wysokiego poziomu merytorycznego prowadzonej działalności naukowej – komentuje JM Rektor WSH, dr hab. Michał Kaczmarczyk, prof. WSH. - Od wielu lat z powodzeniem kształcimy na kierunku prawo na studiach magisterskich. Teraz nasi absolwenci, ale również absolwenci innych uczelni, będą mogli zdobyć w WSH stopień doktora, co stanowi naturalną konsekwencję dynamicznego rozwoju naszej oferty edukacyjnej.