Uwaga! została włączona wersja kontrastowa
Człowiek  To się liczy
Wydziały i Oddziały
Sosnowiec Vestin Kraków Poznań Lublin Rzeszów

Aktualności

14/12/2020

Konferencja Edukacja 4.0 podsumowanie i nagrania z warsztatów

W dniu 25 listopada odbyła się Ogólnopolska Konferencja Naukowa Edukacja 4.0 Dokąd zmierzamy? Odpowiedzi na to pytanie szukało wielu specjalistów i praktyków oraz naukowców z branży. Z uwagi na sytuację epidemiologiczną wydarzenie odbyło się w formule zdalnej i spotkało się z dużym zainteresowaniem.

Celem konferencji było podjęcie naukowego dyskursu nad kluczowymi zadaniami stojącymi przed współczesną edukacją i sformułowanie wskazań dla praktyki pedagogicznej w kontekście kształcenia dla przyszłości. Uczestnicy konferencji poszukiwali odpowiedzi na pytania, które od wielu lat nurtują środowiska odpowiedzialne za realizację tego zadania:

 

  •     W jaki sposób przygotować społeczeństwo do życia w świecie, którego tempo zmian zaskakuje a kierunek trudno przewidzieć?
  • W jakim kierunku powinna zmierzać współczesna edukacja?
  • Jak tworzyć przestrzeń edukacyjną do twórczego i niekonwencjonalnego działania w świecie, w którym świat rzeczywisty wszedł w synergię ze światem wirtualnym?
  • W jaki sposób należy realizować zadania edukacyjne, by wykształcić konieczne kompetencje decydujące o jakości życia w społeczeństwie informacyjnym i gospodarce opartej na wiedzy?
  • Jak realizować nowe wyzwania, aby osiągnąć sukces?
  • Jak rozwijać kształcenie w informatycznych szkołach branżowych, by zapewnić gospodarce wykwalifikowane kadry specjalistów?

Dla zainteresowanych tematyką przygotowaliśmy nagrania z warsztatów, które były integralną częścią konferencji. TUTAJ

Zachęcamy do zapoznania się z materiałami i dziękujemy wszystkim uczestnikom i prelegentom za obecność.

Dofinansowano z programu „Doskonała nauka” Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

 


Dofinansowano z programu „Doskonała nauka” Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.