Uwaga! została włączona wersja kontrastowa
Człowiek  To się liczy
Wydziały i Oddziały
Sosnowiec Vestin Kraków Poznań Lublin Rzeszów

Aktualności

18/11/2020

Humanitas zakwitnie

W zeszłym tygodniu na terenie uczelni odbyły się warsztaty, których efektem było wysianie pierwszej metropolitalnej łąki kwietnej. Do udziału w projekcie Górnośląsko - Zagłębiowska Metropolia nie musiała nas przekonywać. Z przyjemnością i pożytkiem dla społeczeństwa podzieliliśmy się miejscem, które już wiosną będzie cieszyć nie tylko oko, ale wpływać również pozytywnie na środowisko i otoczenie.

Zalet łąk kwietnych w miastach jest wiele m.in.: zatrzymują wodę, obniżają temperaturę otoczenia, zwiększają bioróżnorodność. Tam gdzie pojawiają się łąki jest mniej kleszczy i innych nieprzyjaznych insektów. Rośliny do naszej łąki zostały dobrane tak, by nie powodowały reakcji alergicznych. Więcej o łąkach kwietnych można przeczytać w broszurze projektu TU

A o samym projekcie można przeczytać tutaj: TU

Zachęcamy organizacje do wsparcia inicjatywy – pokażmy, że nawet niewielkie działania mogą przynieść pozytywne dla wszystkich efekty i że warto się angażować.

Łąki kwietne zyskały naszą szczególną sympatię, gdyż wpisują się również w działania, które podjęliśmy z własnej inicjatywy tj. uczelniany ogród sensoryczny, który również będzie wzbogacony o rabaty roślinne. Efekty naszych kwietnych działań już wiosną – nie możemy się doczekać.