08/12/2020

Prestiżowa konferencja z udziałem władz WSH

Blisko 200 Rektorów, Dziekanów i Pełnomocników ds. jakości kształcenia z ponad 100 uczelni z całej Polski: od Gdańska po Nowy Targ – to uczestnicy Konferencji Naukowo-Szkoleniowej „Akredytacja w szkolnictwie wyższym. Ocena jakości kształcenia w warunkach pandemii". Konferencja odbyła się 3 grudnia br. w Wyższej Szkole Humanitas i miała charakter zdalny. Spotkanie zorganizowała Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego, we współpracy z Wyższą Szkołą Humanitas. Przewodniczącym Komitetu Naukowego Konferencji był prof. WSH dr hab. Michał Kaczmarczyk, rektor WSH, a wśród prelegentów znaleźli się pracownicy naszej uczelni: dr Mariusz Lekston, prorektor WSH i mgr Krzysztof Orzechowski z Działu IT WSH.

Konferencja poświęcona była problematyce oceny jakości kształcenia w szkolnictwie wyższym, w tym działalności Polskiej Komisji Akredytacyjnej. W trakcie konferencji poruszono m.in. następujące zagadnienia: Jak interpretować standardy jakości kształcenia, zdefiniowane przez PKA? I co zrobić, by standardy rzeczywiście przyczyniały się do generowania jakości w uczelni?, Na czym polega zdalna ocena programowa PKA?, Jakie są główne wyzwania w budowaniu kultury jakości w szkołach wyższych?, Czym są stanowiska interpretacyjne PKA i jak je stosować w praktyce?

W konferencji, obok prelegentów reprezentujących Wyższą Szkołę Humanitas, wzięli udział m.in. prof. Zbigniew Marciniak, Przewodniczący Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego i były Przewodniczący PKA, prof. Paweł Chmielnicki z Uczelni Łazarskiego i r. pr. Marcin Chałupka. Spotkanie prowadził prof. Krzysztof Gajdka z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.