07/01/2021

Apel o udział w szczepieniach przeciwko COVID-19

W imieniu Senatu i władz Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu zwracam się do Państwa z apelem o powszechny udział w szczepieniach przeciwko COVID-19, jak również o propagowanie idei szczepień wśród Państwa Bliskich, Przyjaciół, Znajomych i Współpracowników.

Wyprodukowanie szczepionki przeciwko COVID-19 stanowi znaczące osiągnięcie nauki. Zarówno szczepionka opracowana przez koncern Pfizer, jak i firmę BioNTech jest bezpieczna i skuteczna w 95 proc., co potwierdza m.in. amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków. Szczeponki poddane zostały niezbędnym badaniom klinicznym i dopuszczone do obrotu rynkowego przy zachowaniu wszelkich niezbędnych procedur i wymogów jakościowych. Negowanie zasadności szczepień, oparte na argumentach pseudonaukowych i wiedzy potocznej, budzi mój zdecydowany sprzeciw. Wyższa Szkoła Humanitas podziela stanowisko wyrażone w apelu Komisji ds. Nauki Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich, zgodnie z którym przy braku powszechnie skutecznej terapii COVID-19 jedynym sposobem powrotu do normalnego życia i uratowania wielu istnień ludzkich jest powszechny udział w szczepieniach przeciwko koronawirusowi.

Informujemy, że zgodnie z obowiązującymi wytycznymi  Rządowego Centrum Bezpieczeństwa studenci i wykładowcy kierunku elektroradiologia w Wyższej Szkole Humanitas są uprawnieni do otrzymania szczepienia przeciw COVID-19 w etapie „0". Szczepienie przeprowadzi jeden ze szpitali węzłowych w województwie śląskim, wybrany przez Uczelnię.

W związku z powyższym proszę o składanie deklaracji dotyczących chęci dobrowolnego zaszczepienia się przeciwko COVID-19. Deklarację taką można złożyć poprzez wypełnienie formularza dostępnego pod linkiem:

- studenci elektroradiologii - KLIKIJ TUTAJ

- wykładowcy elektroradiologii - KLIKIJ TUTAJ

Formularz zgłoszeniowy będzie aktywny do dnia 12 stycznia do godziny 10:00.
Chęć szczepień w etapie „0” mogą zgłaszać jedynie studenci i wykładowcy kierunku elektroradiologia.

Po 12 stycznia br. Wyższa Szkoła Humanitas wybierze szpital węzłowy prowadzący szczepienia i przekaże zbiorcze zestawienie chętnych do wybranego szpitala, który zaprosi zgłoszone osoby do udziału w szczepieniu.

Prof. WSH dr hab. Michał Kaczmarczyk
Rektor Wyższej Szkoły Humanitas